Môže malá pooperačná podprsenka zdeformovať prsia?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pooperačných podprseniek.

Môže malá pooperačná podprsenka zdeformovať prsia?

Viem, že má byt tesná na telo.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od typu operačného výkonu.

V prípade, že sa len vkladajú implantáty, tam je riziko nízke. Akurát Vás môže viac tlačiť. Ale podprsenka po operácii má byť skôr tesnejšia ako voľnejšia.

V prípade modelácie je riziko deformácie vyššie, lebo môže tlačiť na jazvy, ktoré sa môžu tým pádom zle hojiť a spôsobiť nerovnosti.

Určite kontaktujte svojho chirurga, ak Vám je pooperačná podprsenka nekomfortná, lebo sa za tým môže schovávať iný problém ako hematóm, krvácanie atď.