Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže môj 48 ročný otec podstúpiť laserovú liposukciu?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý deň,

môj 48 ročný otec váži 142 kg. Veľmi sa preto trápi, chce si vziať život. Pred rokom cvičil, ale nechal to, pretože kilá nešli dole. Rozmýšľame nad laserovou liposukciou.

Môže ju postúpiť, keďže má zdravotné problémy?

Bolí ho celé telo a má problém s dýchaním.

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi rád by som Vám napísal povzbudivé slová, no liposukcia nie je primárne určená ani vhodná metóda na chudnutie. Skôr naopak. Je vhodná najmä pre relatívne štíhlych ľudí bez výraznejšej nadváhy, ale s nadbytočným "vankúšikom" na problémových partiách.

Niekedy je tých partií viac, no žiadna ani najlepšia liposukcia nenahradí všetky výhody schudnutia zmenou životosprávy.

Pri ľuďoch s výraznou obezitou je operačný zákrok rizikový vzhľadom na samotnú anestéziu. Ale aj samotné odstránenie tukových tkanív je spojené s poranením okolitých tkanív a reakcia na toto poranenie môže byť pre človeka s veľkou obezitou riziková. Pretože môže mať vyčerpané rezervy organizmu.

Skúste osloviť centrá, ktoré majú s liposukciou, nezáleží či laserovou alebo inou, ale hlavne skúsenosti s pooperačnou starostlivosťou u ľudí s výraznou nadváhou. Niekedy je potrebné aj viac-denné sledovanie na jednotke intenzívnej starostlivosti. To že je to prípad aj Vášho otca je zrejmé už z toho, že má problémy s dýchaním už teraz.