Koľko ste pribrali počas tehotenstva a koľko ste zhodili po pôrode?

kacicka1123
4. aug 2021

Ahojte ,som prvorodička v 31tt ,pred tehotenstvom som vážila 47 kíl a teraz vážim 64 ,hrozne sa cítim veľká 😳Otehotnela som ako násť ročná (som už dospelá 🙂 ,vela krát ohľadom tohto počúvam že mladším sa tie kilá dávajú dole pomalšie ,neviem čo je na tom pravdy ,no bola by som rada keby ostanem na 55 kilách 😃Cvičili ste a jedli zdravo? Poprípade pribrali ste potom? 😊
Ďakujem za každú odpoveď rada si prečítam ako ste toto obdobie mali vy ❤️

matildasj
4. aug 2021

@kacicka1123 ja som začínala s vahou 62kg rodila som 78kg po roku som mala 59kg. A to som bola znova tehotna... Potom som pribrala znova na nejakych 76kg a po ďalšom roku s 2 mini deťmi som schudla na 57kg. Vek 32 a 33 keď som rodila. Nestihala som vela jesť a cvičiť som tiež nestihala, ale pri dvoch krpcoch to máš fitko cely deň😉

lucka_ke
4. aug 2021

13 kg som pribrala, len mne bolo prvých 5 mesiacov strašne zle, po pôrode asi po mesiaci som mala späť svoju pôvodnú váhu, malý bol nespavec

matildasj
4. aug 2021

@kacicka1123 jo a keď som nastupila do práce som trochu pribrala a teraz mám 61. Sedava robota pri PC, sem tam pocvicim, ale v zasade som spokojná. Držím palce. Ale myslím že ak nezmenis zásadne stravovacie návyky, tiež sa dáš do roka na poriadok. 😉

accountant25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka_3
4. aug 2021

Otehotnela som 49 kg pribrala som 6 kg takže rodila som 55 kg odchádzala som z pôrodnice 50 kg teraz pol roka po pôrode mam 47 kg žiadna dieťa nič normálne jem na čo mám chuť koľko mam chuť sladkosti všetko akurát nie veľké množstvá pretoze mam slabší žalúdok hneď mi tazko zle..

tamvtme
4. aug 2021

Zacinala som s 51kg, prvy trimester som zhodila na 49kg, rodit som sla so 68kg🙈 z porodnice som dosla s vahou 58kg a postupne to slo same dole na povodnu vahu...a som uz po 30tke

mamamasama
4. aug 2021

pribrala som 15, zhodila 25 😬

simona92101
4. aug 2021

@kacicka1123 rodila som ako 32 rocna,pribrala som 8kg lebo som velmi zvracala cele tehotenstvo.z porodnice som odchadzala so zostatkovymi +2kg,za 2 tyzdne som bola na povodnej vahe.

c_est_la_vie
4. aug 2021

Pribrala 13 ( z toho 8 v posledných dvoch mesiacoch, keď som už mala zakázaný pohyb kvôli otvaraniu). Po 3 m som mala menej než pred pôrodom.

denden77
4. aug 2021

pribrala som 16kg, po 3 mesiacoch som mala -20kg 😊

poslednepogo
4. aug 2021

@kacicka1123 pribrala 10 a po pôrode -15

anshelia
4. aug 2021

Pri oboch tehu som pribrala 7 kg, o 6 som išla ľahšia z pôrodnice, to zostávajúce kilo zmizlo v priebehu pár dní

7miriam77
4. aug 2021

12 kg....do troch mesiacov po porode som bola chudsia ako pred porodom 🙂

ikonica
4. aug 2021

Pred tehu 69, na konci tehu 75, z porodnice som prisla so 65 kilami... Mala vazila 3,8 kg...

kittyna5
4. aug 2021

Pred otehotnením som mala 47kg, pribrala som nejakých 15 kg, do dvoch týždňov po pôrode som vážila 53 a do 5 mesiacov po som sa dostala na váhu 45kg a ide to pomaly stále dole a som z toho na nervy, lebo som sa tešila že mi ostane aspoň nad tých 50 a neschudnem

a1d4k3a
4. aug 2021

Ahoj. Mám dve deti. Pri oboch som pribrala +20kg.🙂 Pri prvom som mala cca 50kg keď som ostala tehotná,po porode som mala 54kg... A pri druhom som mala 54kg keď som ostala tehotná plus 20kg.. :D má rok a pol a mám 56kg 🙂

petamich
4. aug 2021

to si si asi kusok pomylila 🙂 mladsi maju rychlejsi metabolizmus a chudnu rychlejsie resp. po 30 tazsie, po 40 este tazsie ale neviem ci to neplati na standardne chudnutie...ale k veci pribrala som v tehotenstve 21 kg hoc som si fakt davala pozor, som dva tyzdne po porode a 14 je fuc, maly bol velky, placenta tazka, prvych 10 kg som nechala hned v porodnici a teraz to kojenim, nespanim ide pomaly vlastne aj celkom rychlo dolu a najmladsia uz veru nie som 🙂 takze podla mna ano, bude to mozno chciet kusok namahy - sport atd. na co sa uz tesim ale pojde to

tara42
4. aug 2021

@kacicka1123 ja som mala pred tehotenstvom 52kg, v tehotenstve som pribrala na 66kg a potom to islo dole. Momentalne mam tak 48-50kg (rok po porode). Necvicila som, jedla som normalne ako vzdy. Mam 31 rokov.

ecko80
4. aug 2021

@kacicka1123 Ahoj, v prvom tehotenstve som pribrala 6 kg, z porodnice som prisla s vahou ako pred tehotenstvom. V druhom tehotenstve som pribrala 8 kg, oproti povodnej vahe mam este 3 - 4 kg navyse, som rok a 4 mesiace po porode. Ale keby som velmi chcela nebol by problem dostat sa na povodnu vahu, len neodolam cokolade. Ta musi byt kazdy den😁a velaaaaaa. Ohladne veku neviem zhodnotit, komu sa lepsie zhadzuju kila. Prve som mala v 35 a druhe v 40 a so zhadzovanim po porode problem nie je, nebyt toho sladkeho🙄

mooonika1975
4. aug 2021

za celé tehotenstvo 6 kg pri druhom a dieťa malo 4,5kg a pri prvom 9kíl a dieťa 4kg

ajka0207
4. aug 2021

@kacicka1123 pribrala som v oboch okolo 20 kíl, schudla som do roka od pôrodu, v oboch prípadoch na váhu o 2-3 kilá nižšiu ako som mala pred tehotenstvom.

monikapatrikova
4. aug 2021

@kacicka1123 22r +40kg do pol roka - 50kg. .. 26r +30kg do 4 mesiacov - 40kg... 37/38r +20kg do 5 mesiacov - 24kg... Bez ohľadu na vek, zatiaľ sa zmenšujem dobre 😁 🙏

kacicka1123
autor
4. aug 2021

@kittyna5 presne aj ja by som si priala mať aspoň 53/54 kíl 🙂 lebo som malická a k romu chudá dosť bola ,tak hádam že sa mi to podarí...

mariejenka
4. aug 2021

@kacicka1123 nic nepocuvaj kecy, drísty komu sa co a ako zhadzuje kila, moje nervy, 🤣🤣🤣 prepáč som sa opustila pri tej vete...ze mladsim rodickam sa ťažšie zhadzuje..
Prvé tehotenstvo 52 kg na začiatku, 70kg v deň pôrodu, 55 kg po pol roku od pôrodu. (Cicky v zlom stave po dojčení)
Druhé tehotenstvo o 4 roky po prvom ..55 kg na začiatku , 75kg v den pôrodu, teraz sim na 58 kg 10 mesiacov po pôrode. (Cicky k katastrofálnom stave 🤣🤣).
A rodila som ako 29, a 33 ročná.

jgk24
4. aug 2021

neviem kolko som pribrala v tehotenstve, ale som rok po porode a mam menej kg ako pred tehotenstvom 😊 kojim, ale nikdy som sa neobmedzovala v strave.. ale ako sa syn zacal hybat, nonstop za nim beham tak to pripisujem tomu 😊 a mam 30

kittyna5
4. aug 2021

@kacicka1123 ja som vysoká práveže a strašne chudá, ako kostra vyzerám 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre