Môžem si dať pichnúť botox, keď sa liečim na zvýšený krvný tlak?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom botoxu.

Môžem si dať pichnúť botox, keď sa liečim na zvýšený krvný tlak?

Nemávala som ho moc vysoký, ale len zvýšený. Aj tabletky beriem.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri aplikácii botulotoxínu sú obmedzenia najmä po zákroku. Vysoký krvný tlak môže eventuálne zapríčiniť zvýšené lokálne prejavy krvácania.

Ak ste liečená a kompenzovaná (liečba je úspešná), tak môžete podstúpiť zákrok.

Je nevyhnutné aby ste svojho chirurga informovali vopred.