Po laparoskopickej operácii mi ostala jazva. Pomôže mi plastická operácia?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

v roku 2019 som mala laparoskopickú operáciu a ostala mi jazva okolo pupku.

Čo by ste mi poradili?

Pomôže mi plastická operácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že aký typ plastickej operácie máte na mysli a aké máte očakávania.
Na fotografii je stav primeraný operácii v oblasti pupka.

Problémom môže byť ružová farba jaziev. To by mohlo znamenať, že máte sklon k hypertrofickým jazvám. Ružová farba by mala zmiznúť do jedného roka.

I napriek tomu si myslím, že jazva nie je zlá a mohlo by pomôcť laserové ošetrenie pokožky.

Operačné riešenie zrejme nebude viesť ku krajšej jazve.