Prepláca poisťovňa operáciu prsníkov zo zdravotných dôvodov?

Zodpovedané
6. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o plastickej operácii prsníkov z finančného hľadiska.

Je možnosť, aby mi poisťovňa preplatila aspoň časť nákladov za zmenšenie prsníkov zo zdravotných dôvodov?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravotné poisťovne estetické zákroky nepreplácajú.

Ak však splníte podmienky stanovené Vašou zdravotnou poisťovňou, v štátnych nemocniciach niekedy časť nákladov preplatia. Aktuálne podmienky pre konkrétne zdravotné poisťovne nepoznám. Zvyknú sa pravidelne meniť.

Viem, že niektoré ženy riešili výnimku a žiadali úhradu aj v súkromných zariadeniach.
Nakoniec úhrada bola niekde v úrovni 200 eur za zákrok, ktorého cena podľa rozsahu a zdravotného zariadenia býva viac ako 10x drahšia. Poisťovne uvádzajú uhradenie 80% ceny, ale tá cena je nie cena konkrétneho zariadenia ale ich "vlastná".