Ťažkosti s dýchaním po augmentácii. Po akom čase by sa malo vrátiť dýchanie do normálu?

Zodpovedané
6. mar 2021

Dobrý deň,

som 15 dní po augmentácii a od začiatku mám sťažené dýchanie. To znamená plytké dýchanie a tak isto rýchlo sa zadýcham aj pri krátkej prechádzke.

Je to normálny stav?

Po akom čase by sa malo vrátiť dýchanie do normálu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte ochorenie dýchacích ciest, koronavírus alebo embóliu, tak je zvyčajne sťažené dýchanie prechodné. Spôsobuje to tlak implantátu, opuch, jazvy. Do normálu sa vracia do 3-4 týždňov.

Pre vylúčenie komplikácií uvedené na začiatku je dobré kontaktovať svojho chirurga aj obvodného lekára, či stav vyžaduje aj ďalšie vyšetrenia a testy.