Ako zabránim tomu, aby mi nevznikali a nekrvácali hematómy?

Zodpovedané
14. jún 2021

Dobrý deň,

som v 34. týždni a mám diagnostikovanú placentu praevia. Dolný pól je blízko bránky, ale neprekrýva ju už. Raz prekryl, následne som krvácala a v 27. týždni som bola v nemocnici. Zistili mi, že medzi placentou a bránkou mám hematóm, ktorý praskol a vytiekol.

Po mesiaci mám presne ten istý problém - vznikol mi hematóm, ktorý praskol a začal krvácať.

Ako zabránim tomu, aby mi nevznikali a nekrvácali hematómy?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko krvácania zvyšuje pohlavný styk a väčšia fyzická námaha hlavne zdvíhanie ťažkých vecí. Okrem toho situácii nemôžete nijako ovplyvniť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com