Čo znamená cervikometria 36 mm v 22. týždni?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

som po morfologickom vyšetrení v 22. týždni a doktor mi povedal, že sa mi pootvoril krčok maternice. Na správe mám napísané cervikometria 36 mm a funneling 16 mm.

Čo to znamená?

Mám nakázaný kľudový režim a ležať a užívam každý večer Utrogestan 200 mg.

Je naozaj nutné preležať celý deň?

Kontrolu mám o 2 týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

cervikometria je ultrazvukové meranie krčka maternice. Funneling je meranie pri záťaži - napr. pri kašli.

Hodnota kľudovee cervikometrie je v poriadku, pri funnelingu dochádza k zmene.

Záleží na tom ako sa stav bude vyvíjať. Ak sa situácia nebude meniť, nie je dôvod na celodenné ležanie.
Kľudový režim by mal byť skôr v zmysle, že nebudete dvíhať ťažké veci a ohýňať sa. Bežné fungovanie v domácnosti je ok.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com