Hrozí mi ruptúra maternice?

Zodpovedané
5. jún 2021

Dobrý deň,

mám za sebou dve akútne sekcie a zvažujem prirodzený pôrod, ktorý by mal byť po 7. rokoch. K doktorovi idem o dva týždne.

Hrozí mi ruptúra maternice?

Obidva pôrody boli naplánované ako normálne, ale skončili akútnou sekciou. V prvom prípade kvôli slabým ozvám srdiečka a v druhom prípade kvôli blanke, ktorú mala dcérka pred hlavou. Vraj keby som ju začala tlačiť, tak blana by sa pretrhla a mne hrozilo vykrvácanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú splnené podmienky pôrodu po 2 sekciách, tak sú riziká zrovnateľné s pôrodom po 1 sekcii.

Je treba dohodnúť sa s pôrodníkom, ktorý je naklonený prirodzenému pôrodu a ktorý zhodnotí riziká.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com