Je možné porodiť na Slovensku spontánne po dvoch akútnych cisárskych?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám za sebou 2 akútne cisárske rezy.

Prvý cisársky rez bol v roku 2014 - odtok plodovej vody, otvorená na 8 cm.Syn sa otočil v bolestiach KP a tak sa konal akútny cisársky rez.

Druhý pôrod bol v 11/2018 - pokus a vaginálny pôrod. Odtiekla mi plodová voda, pomaly som sa otvárala a po 15. hodinách som bola doslova mimo. Nepamätám si na nič.Iba to, že po cisárskom som sa zobudila na JIS a že sa stratili ozvy. Dcérka mala pupočník okolo krku.

Je možné porodiť na Slovensku spontánne po dvoch akútnych cisárskych?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno je to možné.

Ak splníte podmienky pre bezpečný vaginálny pôrod a nájdete pôrodníka, ktorý Vám to umožní.

Neviem odkiaľ ste, ale možno porodiť v Trenčíne, Bratislave, Košiciach.

Musíte pátrať a vyhľadať si lekára.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com