Je normálne točenie hlavy po Progesteróne?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

som v 27. týždni (26+4) a od 21. týždňa mám urobenú serkláž a vložený pesar vzhľadom na krčok 22 mm a predčasný pôrod (35+1) v anamnéze v 03/2018.

Beriem Euthyrox, Detralex, magnézium 3x2 a progesteron Progestanelle 3x1 (200 mg). Po užití liekov som začala pozorovať, že do 1 hodiny ma chytí točenie hlavy a malátnosť.

Najskôr som tomu nedávala váhu, lebo ležím. Myslela som, že to môže byt teda zmenou polohy, postavením sa. Potom som niečo čítala a pripisovala som to magnéziu. Mám skôr nižší tlak (u lekárov vždy ideálny). Začala som piť kávu 2x denne po užití liekov. No ale teraz som 2 dni nemala progesterón, pretože moja doktorka má dovolenku. V piatok som skončila na pohotovosti pre podozrenie na odtok plodovej vody. Nepotvrdilo sa mi to a pustili ma domov. Vypýtala som si recept na progesterón, keďže mi povedané, aby som ho brala do konca 36. týždňa

Poradňu mám 21.11.2019.

Aký je Váš názor na môj stav?

Dá sa progesterón nahradiť aj inak?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

existuje liek Utrogestan, ktorý sa podáva vaginálne.

Možno by ste mohli vyskúšať, či by to pre Vás nebolo lepšie.

Dohodnite sa s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com