Som v 35. týždni a som otvorená na 2 cm a kŕčok ledva 1cm

chloe33
16. okt 2021

Ahojte dievčatá,
Mňa by iba zaujimalo, či mal niekto podobný problém a či bol jeho nástup pôrodu rýchlejší kôli už otvoreniu v takom týždni. Prvé dieťa som rodila predčasne s odtokom plod. Vody a vyvolávačkami tak mám teraz trochu neistotu ako prebieha normálny pôrod a hlavne v takomto prípade. Samozrejme som mala od asi 27tt kľudový režim3x2 magnezium a progesteron do 34t.no po vysadení som sa zase viac otvorila a skratil sa mi kŕčok.

c_est_la_vie
16. okt 2021

Ja som to mala veľmi podobné, nejak od 32 TT som sa už otvárala. Nakoniec som rodila v 42 TT vyvolávane ( to som už 3-4 týždne behala otvorená na 2-3 CM) a nakoniec po xyz hodín kontrakcií cisárom. Takže individuálne 🙂

qwer2019
16. okt 2021

Ja som bola od šiesteho mesiaca na rizikovom, čo som sa začala otvárať. Samozrejme kludovy režim nebol keďže som mala 9m dcérku v tom čase. Nakoniec to vyústilo že začiatkom ôsmeho mesiaca som začala krvácať, týždeň v nemocnici otvorená na 5cm, krcok 1,5cm....po príchode domov sa pri mne prestriedala mama,muž a svokra. Prvý deň keď už nemohol somnou nikto ostať, tak to somnou pohlo a na druhý deň som letela do spitalu z porodnymi bolesťami. 36+2 sa mi narodil syn. Prišla som otvorená na 6cm, dopomohli mi oxitocinom a prepichovali mi plodovú vodu. Počas lezania v nemocnici začiatkom 8mt mi dali kortikoidy pre rýchlejšie vyvinutie pľúc. Ale tak je to dosť individuálne. Ale áno, je dosť pravdepodobné že príde skorší pôrod. Pri dcérke bolo všetko ok. Rodila som 2 týždne pred termínom, ale možné riziko pôrodu mi Dr. Povedala už 3 týždne pred TP

ivka21
16. okt 2021

Ja som mala všetko v poriadku v 35 týždni že budem rodiť pekne na termín ale asi aj neskor. Aa o týždeň na to kontrola a ze na 5 otvorena. Som sa v aute domou rozplakala dodržiavala kľud ale aj tak som už o 3 dní isla do nemocnice a ze som na 7 tak si ma tam už nechali a do hodiny som bola vybavená. A inak nemala som kontrakcie šla som sa len spýtať lebo mi pravidelne tvrdlo brucho bez bolesti.

mattkapd
16. okt 2021

@chloe33 ešte neviem ci budem mat pôrod rýchlejší.. Otvorená na 2 cm som od 36tt vtedy mi ešte kázal dávať doktor 3xdenne magnézium aby sme aspoň týždeň vydržali lebo ze malička je dosť mala.. No a momentálne som na tom tak ze dnes som 40+3 a už by som to mala rada za sebou😅😅.. Kvôli tehotenskej cukrovke mi včera ráno robili aj hamiltonov hmat a stále sa nič nedeje🙄

chloe33
autor
16. okt 2021

@mattkapd jeeej, tak ty pekne perťahuješ. 😄

mattkapd
16. okt 2021

@chloe33 áno len ta chcem povzbudiť ze to ešte môžete aj pekne potiahnut

marianna_peskova
17. okt 2021

Rodila som v 39. týždni. Otvárať som sa začala od 34. týždňa, jeden centimeter za týždeň.
V 38. týždni som išla ležať do pôrodnice na päť kvôli tomuto otváraniu sa. Celý čas som bola bez bolestí, kontrakcií.
V deň pôrodu má vyšetril doktor, zistil, že som otvorená na desať centimetrov, stále bez bolestivých kontrakcií. Sranda to prestala byť, až keď mi prepichli vodu. Potom som porodila do trištvrte hodiny.
Ak by toto prebiehajúce tehotenstvo malo rovnaký priebeh, určite už nejdem do nemocnice ležať tých päť dní....

chloe33
autor
17. okt 2021

@mattkapd nakoniec som včera dostala ešte take slabé kontrakcie asi 3 hodiny mi chodili tak cca do 10 minut. Volala som do porodnice a povedali nech prídem. Stale som otvorena na 2 cm akurát, že kŕčok sa mi už vstrebal. Dali mi infúzie magnézia a tým mi tie kontrakcie takmer zastavili. Tak uvidíme, či sa rozbehne pôrod. Nerada by som tu ležala 2-4 týždne a čakala tu na termín

chloe33
autor
17. okt 2021

@marianna_peskova tiež som nechcela ísť lažať do nemocnice ale tak dúfam, že ma pustia domov ak sa mi nespustí pôrod.

kvetinkaaknitevk
26. okt 2021

@ivka21 ja som tiež nemala kontrakcie mne neverili že rodim 🤷🏼‍♀️ Od 32tt som ležala v nemocnici lebo mi tvrdlo brucho a skrateny krcok plus kortikoidy na pľúca potom po 8 dnich na infúziách aby zastavili pôrod to prešlo doma kludivy režim až sme to potiahli do 37+5 🙂 do nemocnice som prišla s tým že krvacam ráno a do 17tej nikto neveril že rodim ešte mi povedali že dnes to nebude nakoniec otvorená až až urobili o 18:30 klistir a o 19:30 bola na svete. Ale kontrakcie žiadne vôbec nič do poslednej chvíle 🤷🏼‍♀️ Neviem ako to je možné

ivka21
26. okt 2021

@kvetinkaaknitevk tak aspoň pekný pôrod. Mne sa kontrakcie neskôr pustili ale až po prepichnuti vody. Inak tiež nič este aj zavynovanie maternice viac bolelo🙂 a tiež som do 1,5 h od príchodu do nemocky porodila, ešte že som šla že sa divne citim😁

kvetinkaaknitevk
27. okt 2021

@ivka21 haha presne zavinovanie ma viac bolelo 😁

dankanka
27. okt 2021

@chloe33 tak nejak..nakoniec vyvolavali v 38 t., Placenta nevyzivovala uz. Trojhodinovy lahky porod, druhe dieta.

lubina
27. okt 2021

@chloe33 ja som bola otvorena na dva cm uz od 29 tt a dcera sa nakoniec narodila az 4 dni po termine. Takze netreba sa hned plasit a bat sa. Drzim palce, vsetko dobre dopadne 🙂

selaklincova
16. nov 2021

@chloe33 aj mne odteka postupne plodová Voda dávajú mi penicilin a magnézium.. som 35+2tt mohla by som odísť s nemocnice s tým že budem mať kludovy režim doma?

chloe33
autor
16. nov 2021

@selaklincova musis byt sledovana koli crp, teda zapalovemu faktoru ak sa ti zacne zvysovat porod budu vyvolavat. Ja osobne by som sa neťahala domov pretože to môže byť otázka pár dní.

chloe33
autor
16. nov 2021

@lubina tak ja som nakoniec rodila 39+2 ale tak že mi praskla voda tak do 15 min prisiel k nam dedko k dcere a 19:19 sme vyrazili 19:56 uz bol maly na svete.

qwer2019
16. nov 2021

@chloe33 srdečne blahoželám 😇🥰

lubina
17. nov 2021

@chloe33 gratulujem 🙂 nech sa vam vsetkym dari a ste zdravi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre