Je počúvanie srdiečka bábätka v 9. týždni bezpečné?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

dnes mi robili sono a pri sone mi pustila gynekologička na 5 sekúnd zvuk srdiečka, ktoré bilo 182 bpm. Zajtra budem v 9. týždni.

Mohlo tých pár sekúnd počutia srdiečka cez doppler nejako ublížiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dopller (počúvanie srdiečka) by sa v prvom trimestri používať nemal, pretože pri tomto vyšetrení je vyžarované teplo a embryo je na tepelné výkyvy citlivé. Takže tam je isté riziko, aj keď len malé. Prvý dopller by sa mal robiť až v 12. týždni.

Avšak si myslím, že vo vašom prípade sa nič nestalo, vyšetrenie trvalo krátko. Ale považujem za zbytočné robiť ho v tomto týždni.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com