Je riziko ísť do ďalšieho tehotenstva, keď mám za sebou urgentnú sekciu?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

pred tromi rokmi som mala urgentnú sekciu pre zlú polohu dieťatka.

Je veľké riziko ísť do ďalšieho tehotenstva?

Sú časté komplikácie ako placenta accreta?

Je pri cisárskom pôrode riziko väčšieho krvácania s veľkou stratou krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo po sekcii je spojené s mierne vyšším rizikom. Avšak každý rok porodí sekciou okolo 30% žien a väčšina z nich znovu otehotnie a porodí bez vážnejších komplikácií.

Navyše 3 roky po sekcii je dostatočne dlhá doba, aby ste sa mohli o tehotenstvo s pokojom pokúsiť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com