Je v mojom prípade nutná hospitalizácia pred pôrodom?

Zodpovedané
25. dec 2020

Dobrý deň,

som v 38- týždni + 4 dni. Ide o tretie tehotenstvo. Deti mám s veľkým vekovým rozdielom +4x MA.Toto tehotenstvo je absolútne bez komplikácii. Na poslednej poradni ma však ošetrujúci gynekológ odkázal na ďalšiu poradňu v miestnej pôrodnici s tým, že ma hospitalizujú až do termínu pôrodu s následným vyvolaním.

Nerozumiem tomuto postupu. CTG, cervix, tlak, moč, krv - všetko je v norme. Bolo mi naznačené, že je predpoklad, že do termínu sa nález na pôrodných cestách nezmení + dovolenka personálu.

Je to dôvod na hospitalizáciu?

Nie je lepšie pripravovať sa na pôrod doma?

Aspoň u mňa je psychika veľmi mocná a z vyvolaváneho pôrodu mám veľké obavy.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám váš zdravotný stav, ale podľa toho, čo píšete nevidím dôvod na hospitalizáciu. Je potrebné sa opýtať lekára, že prečo Vás posiela do nemocnice.

Pokiaľ ide skutočne len o preventívnu hospitalizáciu, tak si myslím, že najmä teraz v dobe covidu je to neopodstatnené.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com