Mám bolesť v slabinách v 30. týždni. Mám ísť na pohotovosť?

Zodpovedané
17. máj 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni a pocítila som bolesť v podbrušku na ľavej strane až k slabinám. Ide o také pichanie- tlak. Bolesť netrvala dlho. Prešlo to vtedy, keď som sa poprechádzala a dala si magnézium.

Pohyby dieťaťa cítim.

Z čoho môže byť tá bolesť?

Je to bežné v tehotenstve?

Treba ísť na pohotovosť alebo ku gynekológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v slabinách sú častým problémom tehotných žien. Ide o naťahovanie maternicových väzov, čo je pociťované ako pichanie a bolesť v slabinách.

Ak bola bolesť jednorazová, krátka pravdepodobne sa nič nedeje.

Ak by bolesť neustávala, silnela alebo bola pravidelná, bolo by vhodné vyšetrenie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com