Mám úzky pošvový vchod po pôrode. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
17. nov 2019

Dobrý deň,

som 2 mesiace po pôrode, kde som mala nástrih. Absolvovala som vyšetrenie po šestonedelí, kde mi lekárka skonštatovala, že je všetko v poriadku. Ak budem pripravená, tak môžem znovu začať intímny život.

Problém však nastal, keď sme sa o to začali s partnerom pokúšať, tak pokusov bolo niekoľko. Bohužiaľ som taká úzka, že sa do mňa za pomoci lubrikantu dostane tak 1 - 2 cm a aj to je sprevádzané nesmiernou bolesťou.

Mám čakať, kým sa cesty zahoja, alebo mám znova navštíviť lekára?

Dá sa s úzkym pošvovým vchodom niečo robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak na kontrole po šestonedelí nezistila lekárka problém, tak by som sa zamerala skôr na psychickú stránku.

Často majú ženy po pôrode strach z bolesti. Je im to nepríjemné a toto môže vyvolať spazmus pošvy a pohlavný styk nie je možný.

Možno bude potrebná väčšia trpezlivosť, jak z vašej, tak z partnerovi strany.

Nesnažiť sa za každú cenu o pohlavný styk. Dajte tomu čas. Ak aj po nejakej dobe budú problémy pretrvávať navštívte znova lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com