Mám vysoký tlak a bielkovinu v moči. Ako urýchlim pôrod?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Termín pôrodu mám 14.4.2019. Pred dvomi čo tromi týždňami ma pustili z nemocnice, kde som bola kvôli tlaku a bielkovine v moči.

Vtedy malo bábätko 3 332 g a otvorená som bola na dva a pol. Pustili ma domov s magnéziom a chvíľu vyzeralo všetko v pohode. Včera na poradni sa to zopakovalo. Vysoký krvný tlak a bielkovina v moči.

Doktor povedal, že dieťa je v poriadku, takže aspoň ma potešil. Keď bude o týždeň na poradni zasa bielkovina a dovtedy neporodím, tak ma pošle na cisársky.

Čo mám robiť a ako ho urýchliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak potrebujete vyvolať pôrod v termíne, môžete vyskúšať fyzickú aktivitu. Ideálne sú dlhšie prechádzky, odporúčajú sa korenené jedlá, škorica. Pomôcť môže aj nechránený pohlavný styk. V spermiách sú obsiahnuté prostaglandíny, ktoré môžu vyvolať pôrod.

Pri výskyte bielkoviny v moči a vyššom krvnom tlaku, je zároveň možné pôrod vyvolať v nemocnici. Nie je potrebný primárny cisársky rez, záleží od hodnôt krvného tlaku.

Veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com