Mohla mi tabletka Escapelle spôsobiť meškanie menštruácie?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

dňa 4.4.2019 som mala styk, ktorý skončil nehodou. Keďže som v decembri vysadila antikoncepciu a prezervatív nám praskol, rozhodla som sa užiť Escapelle, a to na druhý deň cca do 12 hodín.

Menštruáciu som mávala (aj po vysadení antikoncepcie) pravidelnú a mala mi prísť 27.4.2019. Mešká mi však už 9 dní, pričom mi nikdy predtým nemeškala.Tehotenský test som si robila včera ráno a vyšiel negatívny.

Mohla núdzová tabletka spôsobiť veľký posun menštruácie, alebo mám rátať aj s tehotenstvom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, hormonálná tabletka, môže ovplyvniť menštruáciu.

Prípadné problémy treba riešiť s gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com