Mohlo byť príčinou potratu v 1. trimestri pitie pressa a nevhodné vitamíny?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

nedávno som prežila zamlčaný potrat. Plod sa prestal vyvíjať asi v 9. týždni, avšak prišlo sa na to až v 12. týždni. Samozrejme asi ako každej žene hlavou mi víria otázky.

Mala som si odpustiť to jedno presso denne?

Mohli plodu uškodiť vitamíny, na ktorých bolo vyslovene napísané, že nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy?

Brala som ich akurát pár dní počas 9 týždňov, kedy asi plodu prestalo biť srdce.

Je používanie čistiacich prostriedkov naozaj tak veľmi nebezpečné, že dokáže ohroziť aj životaschopný plod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo väčšine prípadov je potrat v prvom trimestri spôsobený nesprávnym genetickým založením plodu. Vy sama to nemôžete nijako ovplyvniť. Káva ani vitamíny určite nie sú príčinou. To isté platí o čistiacich prostriedkoch.

Nestresujte sa. Potrat v prvom trimestri zažije veľké množstvo žien a aj cez to býva ďalšie tehotenstvo bez problémov.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com