Môže byť cisársky rez odporúčaný na základe psychického dôvodu?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cisárskeho rezu. Mám strach z prirodzeného pôrodu a chcem rodiť cisárskym.

Môže byť cisársky rez odporúčaný na základe psychického dôvodu?

Kto mi vystaví odporučenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

strach z pôrodu nie je indikáciou k cisárskemu rezu. Takmer každá žena sa pôrodu bojí.
Je to indikácia k psychologickej príprave, ktorá Vám môže veľmi pomôcť.

Vaginálny pôrod je pre Vás a hlavne pre dieťa lepšia varianta. Je dokázané že deti, ktoré sa rodia plánovaným cisárskym rezom majú do budúcnosti vyššie riziko zdravotných problémov ako je astma, diabetes, obezita a ďalšie ochorenia. Preto sa v súčasnej dobe plánovane cisárske rezy veľmi zvažujú.

Odporučila by som Vám vyhľadať si predpôrodnú prípravu, kde si môžete o svojich obavách otvorene porozprávať, dozviete sa veľa informácií, ktoré môžu Vaše obavy výrazne obmedziť.

Prajem veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com