Môže Covid-19 skresliť výsledok pri hraničných hodnotách žltačky?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

som v 11. týždni tehotenstva, zatiaľ čo sa týka bábätká je všetko v poriadku. Pri odberoch krvi som mala hraničné hodnoty žltačky. Od začiatku tehotenstva beriem 2x denne Progesteron. V pribalovom letáku som prečítala, že k zriedkavým účinkom patrí aj žltačka. Asi sa zrejme nejedná o žltačku, na ktorú mi bol robený odber.

Vo februári som prekonala Covid-19.

Môže aj Covid-19 skresliť výsledok?

S manželom žijeme usporiadaným životom. A je mi to zvláštne, kde sa u mňa mohla dostať žltačka.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ máte na mysli hodnoty hepatitídy, na ktorú sa robia odbery, tak je spôsobená iným vírusom.

Podľa môjho názoru s tým Covid-19 nesúvisí.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com