Hraničné hodnoty aj druhého skríningu novorodenca

mamickalisticka
24. máj 2021

Ahojte maminky. Prosím vás o radu a skúsenosť. Porodila som dvojičky, jeden mal váhu pod 2500g... Ale všetko v poriadku, stým že mal čudné výsledky z prvého odberu z päty. Že máme ísť na odber k pediatričke..(žeby to mohlo byť práve kvôli tej váhe).. Dnes mi volala, ze zajtra mame prísť znova na odber.. Nepytala som sa nič viac, ale nedalo mi to, volala som do BB do skriningoveho centra. Pani povedala, že máme veľmi hraničnu hodnotu metabolického testu. Dosť ma to vylakalo lebo som čítala o tej chorobe s tou dietou špecialnou.. A neviem čo si myslieť, ani čo znamená mat hraničné hodnoty..

felitsa
24. máj 2021

@mamickalisticka nevola sa ta
metabolicka porucha nahodou fenylketonuria ? Pýtam sa to preto lebo neviem koľko tych metab. poruch sa zisťuje.

kacena4
24. máj 2021

vysetruje sa asi 7 typou metabolickych ochoreni, urcite by som dopredu nestresovala, este vam nasledne mozu pre istotu poslat na dalsie vysetrenia kde by sa malo vyvratit/potvrdit dane ochorenie - kedze su to hranicne hodnoty nestrachuj sa vopred, vela rodicov malo pozitivne vysledky a z dalsich vysetreni vyslo negativne

mamickalisticka
autor
25. máj 2021

@kacena4 snažím sa nestresovať, joooj dufam že nas to obíde.. A ďakujem za odpoveď 🙏

imany
12. jún 2023

@mamickalisticka dobrý deň môžem vám napísať správu momentálne to tiež prežívame 😪

aknamorka22
12. jún 2023

Pri oboch mojich deťoch sme museli opakovať tieto testy presne kvôli nejakým hraničným výsledkom. Nezistovala som, že čo presne to bolo. Obe deti mali váhu a vsetko pri pôrode v poriadku. Obe su zatiaľ zdravé 🙂

mamickalisticka
autor
12. jún 2023

@imany po tom treťom odbere už bolo všetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre