Môže sa menštruácia vplyvom antikoncepcie úplne vynechať?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

od septembra mám problém so slabou krátkou menštruáciou. Som druhorodička a problém s MS som nikdy nemala. Pred rokom som dokojila a nabehol mi normálny cyklus.

Problémy nastali od septembra. 4.10.2019 som po porade s gynekologičkou začala užívať HAK Daylla. Prvý deň menštruácie som mala špinenie v trvaní 2 dni. Po 21 dňoch brania HAK som v 7 dennej pauze. Dnes je 4. deň od poslednej tabletky a menzes sa zatiaľ nedostavil.

Gynekologička mi urobila pred začatím užívania HAK vyšetrenie a všetko bolo ok. Hcg bolo z krvi negatívne. Ako samoplatca som išla na odber ešte 16.10 s rovnakým výsledkom >1 (ref O-5 neg). Posledný styk - prerušovaná súlož bola 2.9.2019. Následne 9. - 12.9 slabulinká menštruácia. Ďalšia menštruácia 4.10.2019 a bola ešte slabšia.

Teraz čakám a nič.

Môže sa menštruácia vplyvom HAK úplne vynechať?

Nemusím sa obávať tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prvé 3 mesiace užívania antikoncepcie môže byť cyklus rozhodený.

Ak máte pocit, že by ste mohli byť tehotná, urobte si tehotenský test. Je to presná metóda.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com