Môže tabletka Escapelleno spôsobiť mesiac od užitia meškanie menštruácie?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

pred mesiacom som užila tabletku Escapelle a menštruácia mi prišla v zhruba tom čase, ako mala. Ďalší mesiac mi však menštruácia mešká.

Môže tabletka Escapelleno spôsobiť mesiac od užitia meškanie menštruácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, tabletka môže rozhodiť menštruačný cyklus a môže aj chvíľu trvať, než sa dá znovu do normálu.

Avšak ak Vám mešká menštruácia, urobte si tehotenský test, aby ste vylúčili prípadnú graviditu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com