Môžem byť tehotná, keď kojím a beriem antikoncepciu?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

antikoncepciu som začala užívať od 25.10 a 30.10 som mala prvú menštruáciu od pôrodu. Sex s manželom sme mali asi tak 15.10. Kojím 6 mesačného syna a mešká mi menštruácia. Do toho mám asi zápal močových ciest.

Môžem byť tehotná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali nechránený pohlavný styk, tak tehotná byť môžete.

Avšak nepravidelná menštruácia po pôrode a pri dojčení je veľmi častá.

Pre istotu si urobte tehotenský test z moču a budete mať istotu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com