Môžem mať po kyretáži zápal maternice?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

som po MA po kyretáži a bola som na kontrolné sono po 3 týždňoch. Niečo mi ostalo v maternici. Lekár povedal, že by to malo odísť po menzese a vtedy mám prísť aj na kontrolu.

Môžem mať zápal maternice?

Lekár mi nebral ani krv. Mám zvýšenú teplotu 37,5°C a občas mám bolesti brucha ako pri menzese.

Je normálne tak dlho čakať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem čo presne znamená, že niečo zostalo vo vnútri maternice.

Mierna teplota môže pretrvávať pár dní po zákroku, dlhodobo by byť, ale nemala.
Mierne bolesti v podbrušku, sú tiež bežné.

Ak by sa bolesť zhoršovala, mali ste horúčku, alebo ste krvácala mimo očakávanej menštruácie, tak navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com