Môžem požiadať o cisársky, ak by sa syn neotočil?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

som v 34. týždni a malý je zhruba od 30. týždňa otočený naopak.

Prečo je to tak?

Pomôžu mi nejaké cviky?

Doktorka mi zatiaľ nič nehovorila a ani cisársky nespomínala. Ja sa začínam báť, že sa neotočí.

Môžem požiadať o cisársky, ak by sa syn neotočil?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak si neželáte pôrod koncom panvovým, lekár by mal vaše prianie rešpektovať.

Ešte je ale čas na to, aby sa bábätko otočilo. V opačnom prípade môžete vyskúšať aj obrat plodu vonkajšími hmatmi, ktorý má až 50% úspešnosti.

I pôrod koncom panvovým je bezpečný, ak sú splnené podmienky.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com