Musím dodržiavať kľudový režim?

Zodpovedané
2. jan 2023

Dobrý deň,

som druhorodička v 33. týždni tehotenstva. Bola som hospitalizovaná pre hroziaci predčasný pôrod.

V prepúšťacej správe je napísané: Hrdlo 2 cm, prechodné pre prst, na vchod nalieha hlavička plodu vo vaku blan.

Je pri takejto diagnóze potrebný kľudový režim?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je ťažko povedať. Hrdlo 2 cm je skrátené. Je však dôležité, že ako sa nález vyvíjal v čase.

Ak je hrdlo 2 cm už niekoľko týždňov bez zmeny, tak kľudový režim asi nie je celkom opodstatnený. Toto však musí posúdiť Vas ošetrujúci lekár.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com