Ako dlho ste vydržali keď vám hrozil predčasný pôrod

1mina
2. jún 2018

Ahojte maminky len pre taky prieskum pre seba 🙂 kolko ste vydrzali ked Vam hrozil predcasny porod ? 🙂 ja som 34+5 a od tohto tyzdna mam len kludovy rezim doma, nalez hrdlo 1 cm, otvorena volne pre prst, hlavicka nalieha na vchod, hmatny vak blan, a po troche odchadzala aj zatka aj ked ta moze aj par tyzdnou... viem ze niektore maminky s kludovyn rezimon rodili aj v termine stalo sa Vam to s takymto nalezom ak ste lezali alebo kolko ste vydrzali ? 🙂

mischelin
2. jún 2018

Ja som ležala v nemocnici od 29 TT so spotrebovanym krckom, otvorená na 2 cm, s naliehanim hlavičky. Pichli mi injekcie na dozretie pľúcok a každý deň sme sa radovali,ze ešte nerodim.v 35 TT ma pustili domov a rodila som 38tt0.cize je to na prírode.

hviezda21
2. jún 2018

Odporúčam este pridat na 3-4tt magnezium 500mg 3x2ks a lez s podlozenou panvou, aj v noci si podloz matrac. Zo zaciatku ti mozno bude vadit tlak babatka na hrudník ale da sa nato zvyknut. Pokiaľ si prvorodicka das urcite do termínu, a aj keby skôr, pluca by uz mali byt funkčné. Necitaj blbosti na forach, naozaj okrem wcka a jedla podstivo lež a tes sa z kazdeho noveho dna. Vylezala som.prve a tretie tehu, nalezy presne nepamatam, ale od 19 a 26tt som bola tusim na 1.5cm a ako tretorodicka to mohlo prdnut kedykolvek a rychlo. Drž sa 💪🤗

mischelin
2. jún 2018

@1mina keby to bolo také vážne, že by to vyzeralo na pôrod, určite ťa neposlu domov😉

babi81
2. jún 2018

@1mina ja som bola tak od 25+5tt zvladla som to do 34+0 len lezat a oddychovat.drzim palce

1mina
autor
2. jún 2018

@hviezda21 ďakujem no lebo doktorka sa tvarila tak že za tyžden kontrola a ze snad este pridem o ten týžden...tak ale mne to prislo zeby sme mohli vydrzat este pohode kolko bab tak vydrzalo... magnezium mi predpisala tiez 3 krat denne 2 tabletky... tak lezim poctivo 🙂 hlavne aby babo uz bolo ok keby sa aj rozhodne ist von

montemotherone
2. jún 2018

@1mina v 6,5 mesiaci som sa začala otvárať, tvrdlo mi brucho... Šup do nemocnice na mesiac. Magnezko, NoSpa... Potiahla som tam a potom som šla na revers domov aby mi tam nešiblo. Doma som sa snažila byť v kľude, nakoniec sa to ledva rozbehlo v termíne, ešte mi dávali aj vyvolávačku 🙂

gama1542
2. jún 2018

Ahoj. Otvaranie od 31 tt. Tyzden v nemocnici potom doma , lezanie + magnezium. Maly sa narodil v 36tt.

ivanapetrasova
2. jún 2018

Od 30tt skracovanie krčku, kludovy režim. Tak som oddychovala do 35tt,potom týždeň v nemocke lebo sa mi zdalo ze mi tvrdne brucho. Potom zas kľud doma a od 38tt som už fungovala normálne, aj magnezko som vysadila a rodila som 3 dní pred termínom čiže v 40tt.vsetko bolo ok.

ankare
2. jún 2018

@1mina seriozne oddychuj a len lez s podlozenou panvou. Kludovy režim robí zazraky. Ja som sa len sprchovat chodila, cikat a jesť. Fakt som poctivo ležala. PP mi hrozil od 31.tt, rodila som 10dni po TP. 😎 držím palce!

daakotaa
2. jún 2018

@1mina ak si prvorodicka mozes kludne vydrzat aj do termina.

alami
2. jún 2018

Skoro som porodila v 7.m. Od vtedy nohy hore... Nakoniec som 5dni prenášala a museli mi dať vyvolávacku😁

conspi
3. jún 2018

Druhé dieťa sa chystalo von od 30tt. Doma v kľude s magnéziom a vydržali sme do 39tt. Takže iba kľud 🙂

domin85
5. jún 2018

jooooj nepocuvaj predcasny nic lekarov 😀 termin som mala v druhej polovici januara, nejasny lebo nepravidelny cyklus. V oktobri ma dali na rizikove a zacali tlacit magneziom. Prveho decembra ma otocili na rozikovu poradnu a magnezko sa vydavkovalo na 3x denne tisicku! maximalne mozne davky. A porad som pocuvala v nemocnici na poradni ze kazdu chvilku pridem rodit ale aspon do vianoc by sme mohli vydrzat.. Na vianoce mi vyradili magnezko ze teda maly moze prist. Po novom orku uz mi kazali behat po schodoch sexovat hybat sa ze nech teda maly ide uz 😀 15.1. uz to prestala byt sranda a dokonca ma chystali ze v pondelok si doneste pobalene veci na prijem a idete na vyvolavacku ale nakoniec sa maly vypytal cez vikned sam, uplne rpesne na termin, ktorymi dali na sone v 12tt..

ajka26
5. jún 2018

Som rada že je obnovená táto téma.Som treťorodička a od 30 týždňa otvorená a skrátený krčok na 3cm plus tvrdnutie brucha.2 týždne v nemocnici na mega dávkach magnezia, týždeň doma a kontrola ukázala zase skrátenie krčka na 2,3 cm.Pcham sa magnezkom celý deň 6×500,mám aj utrogestan ráno večer a modlim sa aby sme to dotiahli do 36 týždňa

maminecka2
5. jún 2018

@ajka26 Ahoj, ak mas klasicke magnezko- laktat, tak cisteho Mg je v jednej tbl. okolo 50, takze realne beries 300 mg cisteho Mg- teda este sa da zvysit davka. Skus pokukat este ine tbl. A najdolezitejsi je nie ze kludovy rezim, ale uplny klud na lozku- len WC, sprcha, inak nic. Tiez som to zazila-10 tyzdnov lezania a maly sa narodil donoseny 😍. Ale musela byt u mna pomoc k starsiemu synovi, bola u mna sestra s dcerkou. Pri najmladsej ked mi bolo zle sme mali dokonca operku, hold nic sa nedalo robit...

1mina
autor
6. jún 2018

@ajka26 fuha kolko liekov 🤔 ked sa zamyslim ze ja mam krcok 1 cm a dala mi len magnezium tak neviem 😃 ale ked lezim doma tak pohoda necitim uz tlaky od spodu mozno len ked sa trochu prejdem po byte viac....ale inak je to citit velky rozdiel ked lezim ozaj

ajka26
6. jún 2018

@1mina asi je to tým že som 3 rodička +mám problém so štitnou žlazouta je sama o sebe žrut magnezia.Pred tým ako som skončila v nemocke som mala silné kŕče v nohách takže už tam sa ukazoval nedostatok.Teraz celé dni ležím vstávam len na wc a umyť sa a sú dní keď mi stačia 4 magnezia inokedy musím 6 pre tvrdnutie a ešte aj nospu.V nemocnici robili záznam pravidelne a z absolútneho kludu vyskočili kontrakcie od 50 do 90 a to už je veľa. Tak sa nám
to hádam podarí dobojovať keby vydržala 17 dní bola by som najštaštnejsia

ajka26
6. jún 2018

@maminecka2 magnazko mám Magnerot ale musím ho dávkovať v 4 hodinových intervaloch inak nastáva tvrdnutie.Kľud 😆😆😆😆😆 pri dvoch chalanoch ....musela by som mať štuple v ušiach.O deti sa stará mamina na striedačku s mužom ale raz darmo všetko ide cezomňa...,,maminka že nemusím toto ...

1mina
autor
6. jún 2018

@ajka26 to bude asi tim ja sa sice otvaram a vsetko okolo toho, dokonca mi aj zatka odchadzala ale kontrakcie vobec nemam ... a v ktorom ste tyzdni teraz ? 🙂 ja uz sa utesujem ze aj keby tak uz by to nebola taka hruza dnes som 35+2 a mam pocit ze este nejaky cas v pohode vydrzime ozaj

maminecka2
6. jún 2018

@ajka26 Jasne 😂 Ved klud len v zmysle telesneho kludu 😉. Ja mam tiez tri deti a moj tajny sen je dovolenka- ale SAMA! 🍹🍦🏖

monikafeliz
6. jún 2018

Mne tvrdlo brucho od 17tt, mala som kľudovy režim, väčšinou som ležala. Krcok skrátený na 2,5cm od 28tt, v 30 TT otvorená na jeden prst, v 36 tt kŕčok spotrebovany a otvorená na 2 prsty. Teraz som v 37tt tak už to s tým lezením nepreháňam, lebo čo mám známe tiež im tvrdilo brucho, aj boli otvorené a práve tie buď porodili na termín alebo prenášali 😀. Zistila som že všetko je to o psychike a o tom ako sa budúca mamička nastaví. Ja som sa každý deň prihovárala malinkemu, nech ešte vydrží aspoň do 38tt a zatiaľ držíme 🙂. Samozrejme je to aj o tom ako sa mamička cíti, ja mám od 35tt kopec energie, takže už si dovolím robiť aj ľahšie domáce práce a menšie nakúpi. Už sa tešíme na malinkeho 🙂

ajka26
7. jún 2018

@1mina som v 33+5 tak si hovorím že ešte aspoň tých 16 dní by bolo fajn

1mina
autor
7. jún 2018

@ajka26 ja som dnes 35+3 a akurat mi povedala na poradni ze uz sa nic strasne nestane aj keby sa narodi 🙂

ajka26
18. jún 2018

@1mina ahoj ako sa držíte? Ja som 35+2 zatiaľ sa držíme len tento týždeň máme taký uboleny a bruško tvrdne často

1mina
autor
18. jún 2018

@ajka26 ahoj držime v pohodke 🙂 ja som uz teraz 36+7 dnes takze pohodicka doktorka uz zrusila aj kludovy rezim vsetko ze uz nevadi keby porodim aj ked sa divila ze kolko som vydrzala 😀 povedala sice ze brusko uz trvdne dost reaguje od spodu iz ma nekontroluje takze neviem ci sa to zhorsila... ale kazdopadne ze uz by to tak nevadilo tak uvidime kedy sa babo rozhodne 🙂 ...aj vy sa drzte este aspon nech ukoncite tento tyzden cely 🙂

tanag
5. nov 2018

@1mina ahoj prosím tá ako si nakoniec dopadla? V ktorom týždni si rodila?

1mina
autor
5. nov 2018

@tanag ahoj, super nakoniec ... lezala som teda v kludovom.doma potom ked mi dr povedala ze uz je dost velka ze ic sa nestane ak sa arodi som zacala chodit a zachvilku som porodila
..mala sa narodila 37+5 a vsetko bolo ok iba mala trosku zltacku druhy den ale bola necely den pod svetielkom a uz bolo ok

tanag
9. nov 2018

@1mina prosím tá a mala si aj nejaké bolesti doma? Mna stále kríze boli ,bola som teraz aj týždeň v nemocke a krčok mám už len 2cm otvoreny na prst ,dúfam,že aspoň týždne vydržíme pokope

1mina
autor
9. nov 2018

@tanag no led som chodila ma.boleli krize a viem ze tiez som.mala krcok len nejak 1.5 cm uz... q ten den co som porodila som isla do obchodu a vecer ma priserne boleli krize uz a zacala som rodit 🙈 ale teda mne gynekologicka uz vtedy povedala ze mozem chodit ze uz sa nic nestane ked porodim inak by som neriskovala skor

tanag
9. nov 2018

@1mina mna práveže aj v klude tie kríze bolia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre