Som v 25 týždni a som trochu otvorená

mimo0oza
24. jan 2012

Ahojte, som v 25tt a dnes ma doktor poriadne vylakal, pretoze mi povedal ze som trosku otvorena, chcel ma poslat na tyzden do nemocnice, ale ja som odmietla. Lenze som na pochybach. Kazal mi byt v klude, nohy vylozene, nic nerobit, nestresovat sa.
A napisal: hrdlo nieco skratene, branka hrdlo pre prst, hlavicka cez vak blan nalieha na vchod. Ale nerozumiem tomu, neviete co to znamena? Sono mi nerobil.
Mam za sebou 3 skuky a este 4 pred sebou, som v 5. rocniku. Pred 2 dnami mala manina 50-tku tak som dost aj tancovala, nemohlo to sposobit aj to?
Dakujem za odpovede.

anjelicek26
24. jan 2012

@mimo0oza - jejda moja strasne riskujes. V 25.tyzdni s takymto nalezom mas byt v nemocnici, profesori to pochopia. A tym, ze riskujes myslim, ze sa ti kedykolvek moze spustit predcasny porod. Urovnaj si prosim priority 😖

nela82
24. jan 2012

@mimo0oza urcite by bolo dobre ist do nemocnice..Tam sa postaraju o to aby si predcsane neporodila-nie je to sranda.. ☹ ☹ Skolu dokoncis aj potom.Drzim prsty.

jarunka111
24. jan 2012

@mimo0oza oddychuj, nohy a zadok do zvýšenej polohy. Nepodceňovala by som to, zvlášť, ak by sa pridružili nejaké iné ťažkosti (tvrdnutie bruška, kŕče, opuchy...) Viaceré maminy majú podobné skúsenosti a donosili dieťatko. Ale mňa sa to teda netýkalo ☹ Od 30tt v nemocnici s rovnakým nálezom ako ty, v 33tt predčasný pôrod....a ďalej už netreba ani hovoriť 🤐

mimo0oza
autor
24. jan 2012

Ja este radsej zavolam znamej gynekologicke, lebo chodim ku nej ale dnes tam nebola. Ak mi povie ze mam ist, tak pojdem radsej do nemocnice, ale uz som bola v 15tt 3 dni ale koli jednemu vytoku a bolo to tam hrozne, vobec som sa tam nevyspala, bola som tam v strese, na psychyku je to tam hrozne, lebo zilinska nemocnica je v hroznom stave a bola som tam sama...

tigri
24. jan 2012

@mimo0oza s takymto nalezom by si mala iba lezat s vylozenymi nohami...krcok sa pred porodom jednak skracuje a jednak otvara, ty ho mas aj skrateny aj si otvorena, co je veeeeelmi skoro na 25tt... a ak ti krpec este aj nalieha a tlaci na krcok, moze ti kedykolvek spustit predcasny porod, pricom sance babatka v tomto stadiu nie su velmi priaznive...nechcela som ta vystrasit, ale ak ti zalezi na babatku, tak na vsetko ostatne sa teraz vykasli...drzim palceky

traktor
24. jan 2012

tak toto som prezivala aj ja a veru radsej som ostala v nemocnici..ono..ano, doma je super, ale..bude ta to lakat upratovat, chodit hore dolu, vzdy nieco robit..lebo ved sa citis dobre.ale môzes aj skôr porodit a naco riskovat..takze ja by som sa pekne zbalila a isla si do tej nemocnice lahnut.tak aj keby sa nieco dialo ti vedia hned pomôct.mne museli zasit aj krcok, aj danu mi dali, len aby bolo dobre...skola pocka..drz sa

evicaevica
24. jan 2012

Ja som bola tiež otvorená pre prst asi v takom týždni ako ty (porodila som asi týždeň pred termínom), lenže krčok som mala dostatočne dlhý, inak by ma nechali ležať v nemocnici. Ono to otvorenie je vraj normálne, ak si už predtým aspoň raz rodila, potom skôr berú do úvahy dĺžku krčku. Keď ti gynekológ povedal, že je skrátený, tak potom radšej neriskuj, naviac ak bábo ešte nalieha na vchod. Ide o tvoje bábätko, škola neujde. Drž sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre