Nemal by byť jasný termín pôrodu, keď je známy dátum vloženia embrya?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

otehotnela som pomocou umelého oplodnenia, teda mi do maternice vložili oplodnené vajíčko.

Doktori mi dali už 3 termíny pôrodu.

Nemal by byť jasný termín pôrodu, keď je známy dátum vloženia embrya?

Ďakujem

Dobrý deň,

po IVF sa počíta dátum pôrodu od dátumu vloženia embrya + 38 týždňov. Potrebné je ešte brať do úvahy, ako staré embryá sa prenášali.

Veľmi presné je určenie dátumu pôrodu podľa ultrazvuku v 12. týždni tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com