Nemerajú sa už stupne zrelosti placenty od 0 do 3, ale sleduje sa len jej funkcia pomocou prietokov?

Zodpovedané
30. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom merania placenty.

Nemerajú sa už stupne zrelosti placenty od 0 do 3, ale sleduje sa len jej funkcia pomocou prietokov?

Môj gynekológ mi do knižky tieto stupne písal, ale iný lekár tvrdí, že to sa robilo pred 50 rokmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnotenie zrelosti placenty podľa stupňov sa naozaj robilo veľmi dávno. Máme dnes oveľa modernejšie spôsoby ako zistiť stav placenty.

I dnes sa ešte môžete niekde stretnúť s takýmto hodnotením najmä u starších lekárov. Je to ale nepresné a subjektívne.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com