Placenta v 31. týždni - stupeň zrelosti 2-3

najstastnejsia
27. jan 2017

Dievčatá, máte niekto skúsenosť? Mám veľký strach, že je to príliš skoro, aby to bol takýto stupeň zrelosti... Podľa sona je babo veľké na 33+1 tt... 😲 Prosím, podeľte sa o skúsenosti.... Ďakujem...

anjelicek26
27. jan 2017

@najstastnejsia Tak bud rada, ze je vacsie, kedze ho mozno vyberu skor. A neni to prilis skoro neboj sa, oni ho uz v inkubatore vypiplaju. Pokial nefajcis a nemas tehotensku cukrovku, co by to sposobovala... nemas tomu teraz aj tak ako moc pomoct, pokup vecicky velkost 44 a 50 a chod pravidelne kazdy tyzden na kontroly, ci babatko dobre rastie a pribera.

najstastnejsia
autor
27. jan 2017

@anjelicek26 Ďakujem... Fajčiarka nie som aj glukozovy test bol ok... Nechápem, čím sa to stalo... Je pravda, že počas tehu mi mamka umrela, pred mesiacom.... A to ma veľmi trapi.... Ale neviem, či toto mohlo mať na stav placenty vplyv... I keď, to už asi nezistím... Na kontrolu idem v utorok... To uz budeme v 33 tt... Len babo je pokojne... Z casu na cas sa ozve... Tak snad ma vseo, co potrebuje... Este v sobotu boli kontrolované prietoky a tie boli v ten den ok...

anjelicek26
27. jan 2017

@najstastnejsia to nema na stav placenty vplyv... magnezko si este davaj, rozsiruje cievy, teda aj babatko by malo byt lepsie vyzivovane... ine ma nenapada veru, lekar ti urcite lepsie poradi. Drz sa a nakukni do skupiny predcasniatka, dost ti to pomoze aj keby sa nieco zomlelo, su to sikovne deticky.

minuskad
27. jan 2017

Ahoj. Ja som mala v 30tt uz mnohopocetne infarkty na placente a v 32tt uz placentu na stupen3. Od vtedy mi drobec uz nepriberal, vybrali ho v 34tt uz s tym, ze proste to bolo zle. Robili ti aj prietoky? tie mas dobre ? Ak ano, tak zatial pekne splna svoju funkciu ako ma. Ja som mala aj prietoky zle, uz od 27tt. Ale ak budes citit, ze malo sa hybe babo, tak chod radsej za dr, nech ti skontroluju prietoky. Ked je babo vacsie, tak to mas super, pravdepodobne mu ide vyziva pekne, ako ma 🙂

najstastnejsia
autor
27. jan 2017

Ďakujem za rady...🙂 Už len počkať na utorok, aby som vedela aktuálny stav...

najstastnejsia
autor
27. jan 2017

@minuskad V sobotu mi dr povedala, ze prietoky su ok... V TK mam zapisane S/D 2,36/0,66..... TT podla MS 30+6.... Ale nikde som tabuľku k prierokom nenasla... Teraz to bude tyzden bez kontroly... Tie prietoky sa mozu radikálne menit zo dna na den? Babo je fakt pokojne... Ozyva sa zvacsa vecer... A nad ranom... Inak cez den pokojne... Len je to moje ptce tehu, netusim, co je norma.... O zapisovani pohybov 10 za hodku... No niekedy aj viac, ale niekedy vobec nic...

siska53
27. jan 2017

@najstastnejsia nepordim v tych veciach,lebo som to nemala,ale viem,ze aj nase prve sa malo ozyvalo,zvacsa len vecer alebo ked mal stikutku. Dokonca aj na monitore,ja ze co su to za zvuky,sestricka,ze vsak sa babo pohlo..a ja som nic necitila..asi kvoli placente vpredu.. Zato druhe dieta som citila az-az.

Drzim paste.

michaelkanr
27. jan 2017

Z mojej skusenosti ti poviem, ze sa prehnane nestresuj, pretoze to este vobec nemusi byt tak, ako ti to - predpokladam jeden doktor-odprezentoval. Mne tiez v 30tt povedali, ze zrelost placenty mam na 3. Vystrasili ma riadne. Ale kazde dalsie vysetrenie dopadlo inak, jeden dr to videl tak, dalsi inak, dokonca take dva tyzdne pred porodom mi (vraj) najvacsia kapacita v nr nemocnici povedala, ze placenta zrela na jednotku😄 Nakoniec som rodila 3 dni pred terminom, sice cr ale vsetko bolo v poriadku🙂

minuskad
27. jan 2017

@najstastnejsia tabulku tazko najst, ale niekde je. Pre kazdy tyzden su to ine hodnoty. Ono deticky maju uz aj menej miesta. Tak sa hybu aj menej. Ja som si drobca necitila fakt ze dlhsie, niekedy cely den, a aj to iba nejake suchnutie, nie stuchanec. Neboj, ak mas kontroly casto, tak to bude dobre🙂 ak by sa nieco dr nezdalo, urcite ta posle radsej do nemocnice 🙂

najstastnejsia
autor
27. jan 2017

@michaelkanr Dakujem, upokojilo ma to. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre