Neštandardne uložený gestačný vak v 5. týždni. Mám šancu donosiť zdravé bábätko?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

dnes som bola prvýkrát u môjho gynekológa a urobil mi sono, ku ktorému sa vyjadril, že vačok je uložený neštandardne nižšie. Hneď ma vypísal na maródku a nasadil Duphaston. Ako diagnózu uviedol hroziaci potrat.

Kontrolu mi dal na 6.12.2019.

Mám šancu donosiť zdravé bábätko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem presne, čo si mám predstaviť pod pojmom nižšie. Dôležité je, že je vačok v maternici.
Ak na sone nebol náznak hematómu, alebo odlučovanie, tak je podľa mňa na závery skoro.

Zatiaľ je gravidita v úplnom začiatku. Je treba počkať ako sa bude stav vyvíjať. O 2 až 3 týždne by už mala byť na sone akcia plodu. Vy sama nemôžete nič ovplyvniť. Šancu donosiť bábätko určite máte.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com