Duphaston a riziko potratu v 5 týždni tehotenstva

ni_pe
23. sep 2011

Baby, uz dlhsie asi vyse tyzdna mam bolesti, ako keby som mala dostat menzes, ale este vacsie. Dnes som si urobila test a bol pozitivny, to je to super, ale isla som ku gynekologovi kvoli tym bolestiam, povedal mi, ze som v 5 tt, ale mam riziko potratu.... A babo vidiet nebolo, len plodovy vacok, je to normalne v 5tt, ze neni vidiet babo??? Lekar mi dal DUPHASTON a zakazal sex. Mate niektora s niecim takym skusenost? velmi sa bojim o babatko.... prosim poradte mi..... dakujem

lucinocka
23. sep 2011

@ni_pe v 5 tt toho vela neuvidis..

lalinko2010
23. sep 2011

ja mám takúto skúsenosť, tehotenský test pozitívny, menzes nikde, keď som mala dostať menzes tak som mala špinenie, trochu ale menzes nie, plodový vačok ok, ale drobec nikde, brala som duphaston a po týždni som šla na kyretáž. v 5tt by mal niečo v plodovam vačku vidieť, kolegyňa bola na tom tak isto, 6tt a plodový vačok prázdny.

meatfly24
23. sep 2011

@ni_pe suhlasim s @lucinocka 5 tt je urcite prislis skoro na to aby tam bolo nieco vidno... a to ze tam videl plodovy vacok je super... hlavne sa nestresuj a nenamahaj a bude to v pohode 🙂 drzim palce

sunday1
23. sep 2011

@ni_pe V 5tt v žiadnom prípade mimi vidieť nemôžeš, ešte týždeň treba počkať. Ak máš bolesti, je zvýšené riziko potratu, ale ak je malé zdravé, tak sa za pomoci Duphastonu určite udrží. A predsa o to ide, aby bolo bábo zdravé 😉

lucinocka
23. sep 2011

@lalinko2010 ja som mala 6 tt len vacok, 7 tt bol uz aj plod a srdiecko a 12 tt uz bol zase len prazdny vacok..
@ni_pe bude dobre, hlavne oddychuj , papaj, spinkaj a setri sa🙂

lalinko2010
23. sep 2011

5. týždeň tehotenstva
Ste už v druhom mesiaci tehotenstva a vo vašom vnútri sa rodí nový život. V tomto období je už naozaj najvyšší čas, aby ste si kúpili tehotenský test (ak ste tak ešte neurobili).

Vaše bábätko je už asi 1.25 mm dlhé, formuje sa mu mozog, miecha, svaly a kosti, preto je dôležité, aby vaše telo malo dostatočné zásoby kyseliny listovej, tú by vám mal predpísať váš gynekológ, no nezabúdajte ani na iné vitamíny, ktoré potrebuje nielen vaše telo, ale aj plod. Samozrejme, o všetkom by ste sa mali poradiť so svojim lekárom.
Budúce mamičky by sa mali úplne zriecť cigariet, alkoholu, či iných návykových látok. Začať zdravo žiť a myslieť predovšetkým na zdravie svojho ešte nenarodeného dieťaťa.

- podľa tohto článku by v tom vačku už malo niečo vidieť. ak je dobre vyrátaný týždeň tehotenstva.

ni_pe
autor
23. sep 2011

@lucinocka mam zlu predtuchu.... bojim sa velmi...... na ultrazvuku bola taka cierna skvrnka, vraj nejaka strbinka, kt. moze sposobit potrat, neviem, co to je...... vyplacem si asi oci...

sunday1
23. sep 2011

@lalinko2010 Z ktorej stránky to máš?

ni_pe
autor
23. sep 2011

@lalinko2010 neviem uvidim, tak ako som sa o pol 9tej rano tesila,ale mala zvlastny pocit, tak mi o 9:15 lekar povedal, to, co mi povedal..... ☹

lalinko2010
23. sep 2011

najmama.aktuality.sk/clanok/1021/5-tyzden-tehotenstva

ni_pe
autor
23. sep 2011

@meatfly24 stale mam bolesti, ako pred menzesom a myslim, ze to uz neni normalne, ked som udajne v 5 tt.... podla vsetkeho, keby som nebola tehotna, tak by mi mal menzes teraz koncit.....

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe ja som mala to isté a duphaston som brala do konca 14tého týždňa. Je normálne ak vidí len váčok v tak skorom štádiu tehu

elli333
23. sep 2011

@ni_pe neboj sa,mne tiež v 5tt ešte nebolo vidieť plod len vačok a zhruba o 2týždne sme už mali aj srdiečko,len sa nestresuj a nerozmýšľaj negatívne,bábatko teraz potrebuje aby si bola v kľude,inak tiež som špinila a brala som duphaston aj ascorutin a v pohode...len bud v kľude,veľa oddychuj a ascorutin môžeš kľudne papať aj 3x denne po dve tabletky,mne tak dávali v nemocnici 😉 držím palce drž sa

ni_pe
autor
23. sep 2011

@martina2001 a donosila si zdrave babatko? bolo v poriadku?

sunday1
23. sep 2011

@lalinko2010 Práve dnes niekto písal v inej téme, že sú tam údaje o veľkosti a váhe plodu nejako popletené. Pýtala som sa, lebo ja mám skúsenosti s http://tehotenstvo.academy.sk/ a tam je to o týždeň všetko posunuté (minimálne pre celý prvý trimester), lebo to prekladajú zo zahraničných stránok a tam keď je napr. 10 weeks, tak to zodpovedá nášmu 11tt, teda už ukončenému 10tt. Podľa mňa je dosť možné, že 1,25mm sono nezachytí, zatiaľ som sa nestretla s tým, že by tak skoro bolo niečo vidieť 😉

ni_pe
autor
23. sep 2011

@elli333 dakujem ti velmi krasne, takuto podporu potrebujem, uvidime o dva tyzdne...na kontrole

lalinko2010
23. sep 2011

@ni_pe ja viem že si sa tešila, aj ja som sa tešila. uvidíš čo ti lekár povie nabudúce, nestresuj, musíš byť v pohode, možno je zle vyrátaný týždeň tehotenstva a nabudúce bude drobec tam.

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe áno máme 2mesačné zdravé dievčatko, len celé tehu som musela preležať, najprv riziko potratu a potom riziko predčasného pôrodu

ni_pe
autor
23. sep 2011

@martina2001 mna lekar nedal na PN, mam sa radsej vypytat na PN-ku?

ni_pe
autor
23. sep 2011

@lalinko2010 velmi v to dufam.... uz teraz som na tom psychicky zle, hlavne kvoli tym bolestiam, ked viem, ze to neni dobry znak

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe zober dovolenku, alebo choď nech ťa vypíše

ni_pe
autor
23. sep 2011

@martina2001 dakujem za info 🙂

vanish1
23. sep 2011

@ni_pe nestresuj sa a čakaj, ja som bola na tom podobne voľakedy, keď asi 3 týždne za sebou mi lekár oznámil, že nevidí akciu - srdiečko. Nakoniec ma poslal na vyčistenie do nemocnice a tam mi povedali, že akciu vidia 🙄 bolo to strašne stresujúce a vysvetlili mi to tak, že sú rôžne ultr. prístroje a na niektorých to vidieť až neskôr, tak som sa poučila, že nabudúce pôjdem k lekárovi až oveľa neskôr a aspoň nebudem plod vystavovať zbytočne toľkokrát ultrazvuku, lebo pri dnešných poznatkoch je aj uzv škodlivý 😖

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe hlavne sa ukľudni a neplač, tehu potrebuje tvoju pohodu a nie stres, ja som stále keď som si niečo myslela že sa stane skončila v nemocnici 😎

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe aj termín čo máš stanovený nemusí byť presný, môžeš mať posunutú ovuláciu a už je problém na svete 😉

lalinko2010
23. sep 2011

@ni_pe nesmieš byť na tom psychicky zle. začni sa niečim zaoberať a nemyslieť na to. doktor ťa vyplašil, ale to snáď každý robí. kamarátka mala tiež bolesti prvé dva mesiace a drobec sa jej v januári narodí. všetko bude OK!

ni_pe
autor
23. sep 2011

@vanish1 no este ze som sla teraz, lebo som to mala v plane az o tyzden, ale to by bol zatial aj sex a to by som mohla potratit, lebo priatel sa vrati z Nemecka. Isla som dnes, lebo som ho chcela prekvapit, lebo necakane sa vrati o tyzden skor a lekar mi zakazal sex prave kvoli riziku potratu......

ni_pe
autor
23. sep 2011

@lalinko2010 dakujem za podporu

ni_pe
autor
23. sep 2011

@martina2001 dufam, ze bude vsetko OK, bola to nasa najvacsia tuzba mat babatko a teraz sa bojime aby sme o neho neprisli ☹

lalinko2010
23. sep 2011

@ni_pe nie je sex ako sex. ale asi na žiadny sex nebudeš mať chuť. choďte na večeru s priateľom, buďte spolu, len tak a všetko bude ok!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre