Komplikácie v 2. trimestri

elisabethka
11. dec 2022

Ahojte stretli ste sa prosim v druhom trimestri s diagnozou 20.0 hroziaci potrat? Bola som v piatok u gynekologa s bolestami brucha. Povedal, že to vyzerá na podráždené slepé crevo. Kukol babo, bolo v poriadku aj srdiecko bilo aj krčok je vraj norme.
Napriek tomu povedal, že nasadime duphaston preventivne a mám ležať a mat dietu nech sa ukludni to črevo.
Dnes som si však pri vykladaný papierov všimla, že tam mám diagnózu hroziaci potrat 20.0, tak mám z toho zlý pocit. Som v 15 tt doteraz bolo vsetko v poriadku.
Mali ste to niektorá napísane a nakoniec bolo všetko ok? Mate s tým skusenosti ? Dakujem

simonecka008
11. dec 2022

@elisabethka to mas napisanr v PN?alebo v tehotenskej knizke

trgypadl
11. dec 2022

@elisabethka vypisal Ta na PN?

hapa133
11. dec 2022

@elisabethka Ahojky....oni to pisu napriklad kvoli tomu duphastonu. Ale ked ti bude robit castejsie sono vsetko je kvoli poistovni. Ja som to tak mala pri kazdom tehu.

petamich
11. dec 2022

gynekolog si do poistovne uplne nevie vykazat podrazdene slepe crevo 🙂 preto ti dal diagnozu, ktoru vie, ze si pod nou ukon moze vykazat + predpisat duphaston

elisabethka
autor
11. dec 2022

@simonecka008 v papieri pri tehotenskej knizke. PN mam od obvodnej lebo som bola par dni predtym chora.

elisabethka
autor
11. dec 2022

@trgypadl no ja som mala PN od obvodnej lebo som bola par dni chora predtym. Tak len dal papier pre obvodnu nech mi PN zatial pokračuje.

elisabethka
autor
11. dec 2022

@hapa133 a ked ti dali taku diagnozu tak ti aj nariadili kludovy rezim? Či nemusela si byť doma?

bayuska
11. dec 2022

Sice z ineho dovodu (hematom a silne krvacanie), ale ano, mala som hroziaci potrat. Nastastie vyzera byt vsetko ok, mala to zvlada perfektne 😊 hematom tam stale je, cize aj riziko, ale uz aktivne nekrvacam, preto posem v minulom case, aj ked stat sa koze stale hocico

elisabethka
autor
11. dec 2022

@bayuska a v ktorom si tt? Drzim palčeky ♥️

deti95060810
11. dec 2022

pri predpisovaní liekov lekári neraz musia napísať diagn. , aby neboli problémy s pois´tovňou...
takže maminka kľud, to len aby ti mohol predpísať daný liek...

trgypadl
11. dec 2022

@elisabethka ak sú nejake tazkosti tak gyn davaju cca do 24 tyznda hroziaci potrat, potom neskor hroziaci predcasny porod, gyn si to musi obhajit preco nariaďuje kludovy rezim, drzim palce všetko bude ok

e1i
11. dec 2022

@elisabethka neviem ci pochodis u obvodnej s tym papierom od gynekologa nech ti pokracuje v pn ak ti dal hroziaci potrat. Obvodnej dr to neprejde.bud ta prehodi gynekologovi s pn a bude tahat dalej pod svojou dg.alebo ukonci a gynekolog zacne novu.

zuzi0911
11. dec 2022

Písať to musia.. ja som ležala v nemocnici v 17tt aj 23 tt...
Prvý jrat spinenie ,cievka niekde v krčku čiže s dieťaťom,maternicu to nesuviselo ... a druhy krát bolesti ...zavretá,hrdlo nestkratene vsetko v uplnom poriadku ..dieťatko v poriadku no dg hroziaci potrat bola...čiže sa toho neboj aj ked áno,aj mňa to veľmi ničilo takáto dg ...ono ak je hic aký problém, tak vždy napíšu túto dg ...

bayuska
11. dec 2022

@elisabethka akurat som zacala 23.tt 🙂 dakujem, napodobne ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre