Poradíte mi ohľadom vyvýšenia postele, keď sa mi skracuje krčok?

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 31. týždni + 5 dní a pred štyrmi dňami som mala krčok 2.24 cm. Mám nariadený prísny kľudový režim s vyvýšenou posteľou. Sestrička povedala, že tak cca 25 - 30 cm. My sme ju pozdvihli o 23 cm a už teraz je to nič moc.

Stačí takéto vyvýšenie postele?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cervikometria 2, 24 v 32. týždni nie je katastrofálny nález. Podľa doporučení odbornej spoločnosti sa jedná o hroziaci predčasný pôrod pokiaľ je krčok po 25 mm.

Trendelenburgova poloha sa už niekoľko rokov neodporúča, neboli preukázané pozitíva.

V liečbe sa uplatňuje bežný kľudový režim a prípadné podávanie Utrogestanu vaginálne.

Veľa žien donosí dieťa až do termínu. Dôležitá je nasledujúca kontrola. Ak bude stav bez zmeny, je to o.k.

Ak sa bude krčok skracovať, mal by vás lekár odoslať do rizokovej ambulancie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com