Krčok na 1 cm

minka432
12. máj 2020

Ahojte maminky 🤗☺️
Od 33 tt mam krcok opotrebovany, takmer skrateny..
Z poslednej poradni mi povedali ze krcok mam na 1 cm (34tt). Doma mam prisny kludovy rezim..viem ze mi hrozi predcasny porod.. Termin mam 18.6.

Mate niektora s tymto osobnu skusenost ?
Ze ste mali nizko krcok v takom skorom tyzdni tehotenstva?
Kedy ste nakonoec rodili, v ktorok tyzdni?
..alebo skor..vydrzali ste normalne do terminu porodu ? 🙂

Dakujem za odpovede 🙂 a skusenosti ☺️

kiki9871
12. máj 2020

@minka432 ahoj ja som tak mala v 35tt a otvorena na 3cm, bola som 2 dni na infuzii v nemocnici, lebo som mala aj kontrakcie a potom doma len klud, lezat a porodila som v 37tt (pekny prirodzeny porod)😉

gabikaa96
12. máj 2020

Zajtra začínam 32.týžden a tiež mám skráteny krčok síce nie na toľko ako ty, ale mám tiež nariadený kľud a ak sa to zhorší do buduceho týždna tak budem musieť ísť do nemocnice. Dúfam že aspoň do začiatku júla vydržíme.

angel993
12. máj 2020

Ja som mala 1,5cm v 26tt, za tri týždne som už bola otvorená na 1cm. Ležala som v nemocnici a vydržali sme do 36tt. Mňa od 26tt do 28tt vyšetrovali príliš často a tým mi spustili otváranie krčka. Našťastie po nasadení progesteronu sa to zastavilo. Ale odležala som si 3 mesiace v nemocnici, žiadne návštevy, len wc a sprcha, ináč som ležala s vyloženými nohami.

minka432
autor
13. máj 2020

@angel993 super. Takze len ozaj to setrenie..a to si normalne zasluzila metal za to ze si vydrzala 3 mesiace v nemocke..ja som bola tyzden..a som si myslela ze ma tam porazi..strasne na psychyku
Dakujem za koment

angel993
13. máj 2020

@minka432 občas som si poplakala, keď mi už bolo dlho, ale stálo to za to ❤️❤️❤️
Potom mi môj gynekológ povedal, že som mohla ležať aj doma, lenže primár ma nechcel pustiť, lebo som mala predtým 2x MA

minka432
autor
16. máj 2020

@angel993 viem co to obnasa nemocnica..ozaj si silna zena..a mozes byt rada ze si to zmakla 😊

lucinla2904
16. máj 2020

V 34tom TT som sa začala otvárať, bola som na 1 cm tiež, prijali ma na inf, o 3dni som bola doma, o kludovom režime sa pri 2rocnom nedalo ani pomyslieť, rodila som na konci 39tt, všetko v poriadku

minka432
autor
16. máj 2020

Dakujem bambulky za odpovede 🙂
Tak si myslim ze to uz nejako dame..a ja tiez 🙂
Hlavne je ze poradnu mam 20teho..a to uz budem 35tt +6 ..takze plucka budeme mat vyzrete 🙂
To len niekedy ti doktorkovia podla mna vedia vystrasit az moc 🙈 Ale pochopitelne ze sa davam pozor a mam klud a vykladam si nohy 😊
Ja som si len vzdy myslela..ze tolko zien je tehotnych a robia cele tehu vse.. a nie ako ja..len lehnim na posteli a navstevy su pre mna normalne utrpenie 😁🤦🏻‍♀️
A este do toho ako mi neuveritelne zacalo chutit jest..hrozne...hlavne vecere 😁🤦🏻‍♀️
Jaaj nech uz to mame za sebou aspon v tom 39tt 😉😍
A tie co ste mali tiez problemy a zmakli ste to..maminy silne ste zeny..😍
Drzim aj Vam palceky 🍀

simi_naramky
31. máj 2020

Ja som mala od 20tt krcok len 12mm a od 26tt 7mm. Ležala som v nemocnici pár týždňov, vyložené nohy, brala som magnézium a dostala som aj injekcie na vývin pľúc. Rodila som prirodzene 8 dní pred termínom. Maličká prišla na svet za pol hodinku 😉

minka432
autor
31. máj 2020

Dakujem 🙂 Nakoniec som rodila konckm 37/38. Babo sa mi uz neratq za predcasniatko 😊 O 21 dni skor sa mi narodilo. 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre