Skracuje sa mi krčok. Môžete mi poradiť?

Ahojte , potrebujem poradit alebo skôr povzbudiť. Čakame druhe dieťa teraz som v 20 tt a dnes mi doktorka povedala že sa mi skracuje krčok maternice, naordinovala mi prísny kludový režim a uživanie Magne B6. Mam stoho strach aby sa niečo nestalo babu . Poradte čo ste robili vy a ako to dopadlo ?

sami51
13. mar 2014

mne sa pri 1 tehu skratil na cca 1,5cm v 25tt, tak ma poslali na mesiac do nemocnice, spravili cerclage a maly sa narodil 2 tyzdne pred terminom...stale som lezala....ked som po 1,5 roku otehotnela zas, scenar sa opakoval, akurat krcok sa mi zacal skracovat uz v 17tt a v 20 tt som uz zas bola zasita, a zas som mala lezat...haha...ake to bolo dost narocne lezat, ked mate uz 1 dieta, hoc rodina mi s malym pomohla a mala sa narodila 2 dni pred terminom. od cca 31 tt som udrziavala len minimalny kludovy rezim, a od 34 tt som uz ficala v domacnosti na plne gule.... 😀 ......

pemizb
13. mar 2014

Ja som zasita nebola....lekar sa vyjadril ze mam krcok certovsky kratky a sup ma do nemocnice, tam som bola priputana na lozko, ani do jedalne som nemohla chodit, vsetko mi nosili...takze nie je to len tak ked povedia ze prisny kludovy rezim. Iste nic nedvihat, hlavne dieta...kedze uz jedno mas. Nebrat to na lahku vahu. Babatku sa nestane nic....pokial budes naozaj v klude. A kedy ta zasa zavolala lekarka na kontrolu? Lebo mne to zistil lekar....nakazal klud a o dva tyzdne kontrola...a o tie dva tyzdne ma uz ani domov po veci nepustil.....takze asi nejaku tu kontrolu ako sa to vyvija by si mala mat. Urcite oddychuj, lez a nenamahaj sa. Ja som s tym v nemocnici vydrzala este dva mesiace. 🙂

aadulik2110
13. mar 2014

ahoj, ja som mala tento problém teraz.... v 26tt som si v poradni sťažovala na časté tvrdnutie bruška a vtedy mi doktor zistil, že sa mi skracuje krčok - nasadil magnézko 3 x 2tabletky denne. A naordinoval prísny kľudový režim... inak pobyt v nemocnici. Keby som čakala prvé, tak mi to je jedno, ale nakoľko mal malý v tom čase 1rok a 7 mesiacov - tak radšej doma.... mm začal robiť všetky domáce práce - okrem varenia (to som na etapy varila a začala som variť na 2 dni, aby som nemusela denne stáť v kuchyni). S malým tiež pomáhal a nemusela som nič, len ležať, vyložené nohy a pod zadkom vankúš.... horšie bolo, keď bol v práci, ale aj to sme zvládli.... dvíhanie malého som zredukovala len na vytiahnutie a vloženie do postieľky (keď som bola samá doma). Celý mesiac som poctivo ležala a poradňa dopadla super - naďalej kľudový režim.... ale stále doma, čomu som sa nesmierne tešila. Odvtedy uplynulo už 10tt a všetko je ok.... Pomaly aj s malým chodím von, keď sa cítim zle, tak ležím.... Jednoduchá rada: ležať - vyložiť nohy, pod zadok vankúš, šetriť sa , nič nedvíhať....

rheia27
13. mar 2014

lezat lezat a este raz lezat

ianitka
13. mar 2014

lezat, lezat, lezat - a nehambit sa poziadat o pomoc...
Ja prve,aj druhe tehotenstvo - predcasne skracovanie a otvaranie krcka (od 13tt,16tt), lieky, cerklage,pokoj a semtam trosku pohybu....v poslednych tyzdnoch aj viac pohybu
V oboch pripadoch donosene do 9. mesiaca

afrika
13. mar 2014

tiež mám skrátený krčok maternice + maličký nalieha na klenby krčka... užívam magnéhko 5x1 tbl denne + prísny kľudový režim s upravenou posteľou domka (nohy vyššie) držkajte sa 🙂 🙂

mirka_matervia
13. mar 2014

Určite treba brať do úvahy odporúčanie lekára... Neklaďte si ale na seba úlohu, že môžete nejako priamo ovplyvniť, kedy sa dieťatko narodí. Výsledkom by bolo zbytočné napätie a obavy. Vy môžete zvýšiť šance, že všetko bude v poriadku tak, že budete počúvať svoje telo a pomôžete mu celkom sa uvoľniť. Možno vám k tomu pomôže aj otázka, ktorú si položte - "Ako by som sa cítila, keby som túto informáciu (o stave krčku) nemala?". Vtedy sa vám podarí naozaj vnímať signály, ktoré vám dáva vaše telo a možno pocítite úľavu, že sa vlastne cítite dobre a všetko je tak, ako má byť 🙂 Skúsené pôrodné asistentky hovoria, že dieťa sa narodí vtedy, keď vie, že mimo bruška mu bude lepšie. Spríjemnite mu teda pobyt v brušku relaxáciou, svojimi endorfínmi a pozitívnym myslením. Držím palce!

berinka42
14. mar 2014

ja mam tiez aj dole hlavou krpca ale doktorka mi k tomu nic nepovedala, mozno to teda nie je az take zle, uvidime o dva tyzdne ked pojdem do poradne. Chodim normalne do prace, ale ked pridem domov, tak do postele a nohy hore, pre kazdy pripad. Nemam inak ziadne problemy, ani magnezko neberiem, iba tehu vitaminy, len niekedy mam pocit, ze je krpec uz na pol ceste von 🙂 ale mozno sa na to velmi sustredim odvtedy ako som bola v poradni a povedala mi o tom krcku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre