Som týždeň po pôrode a nahmatala som si krčok maternice vo vchode do pošty. Je to problém?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

som týždeň po pôrode a nahmatala som si krčok maternice vo vchode do pošty. Ešte mi netrčí von, ale bojím sa, že bude.

Mám ísť ku gynekológovi?

Prepadla sa mi maternica?

Cvičím Kegelove cviky ako mi kázali hneď po pôrode.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

týždeň po pôrode je veľmi krátka doba na to, aby sa dalo všetko do poriadku.

Odporučila by som Vám aby ste sa sama nepokúšala vyšetrovať. V šestonedelí hrozí riziko infekcie.

Cvičte, posilňujte panvové dno a uvidíte, že sa stav počas šestonedelia upraví.
Ak nebudete mať problémy, tak stačí kontrola u gynekológa až po šestonedelí.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com