Mali ste krčok maternice dlhý 2 cm týždeň pred pôrodom?

monika303
2. máj 2015

Kocky, mam termin 9.maja, ale v stvrtok na poradni mi doktor opat povedal (uz treti krat za sebou) ze moj krcok je stale velmi dlhy (2cm) ze sa nic nedeje a vyzeram akoby som bola na zaciatku tehotenstva a aj na ultrazvuku mi potvrdila ze sice malinka je natocena spravne ale hlavu ma vysoko a vobec sa netlaci do porodnych ciest. Ocividne sa jej vobec nechce von, aj ked je uz dost velka. Doktor ma poslal na predopracne vysetrenia, keby bola potrebna sekcia. Mate niekto skusenosti s tym, ze ste mali krcok aj tyzden pred porodom dlhy este 2 cm? Ako to skoncilo? vyvolavacka ci sekcia? Lebo ja sa bojim ze ked budem este tyzden prenasat tak to babo bude moc velke a aj tak ho neporodim, a bude to sekcia a nechaju ma akurat vytrapit na vyvolavacke. Najardsej by som bola, keby dopredu viem ze bud sekcia alebo porod.

trgypadl
2. máj 2015

Termin mas az 9.5,dovtedy sa moze cokolvek zmenit...
Nalez sa moze zmenit u hodiny na hodinu

saska.t
2. máj 2015

V piatok vecer mi moj Dr povedal skoro to iste a v sobotu doobeda bola mala na svete, stav sa naozaj moze rychlo menit a ty mozes kludne prenasat aj dalsie 2 tyzdne, nerozumiem preco hned strasia sekciou 😠

gabikkas
5. máj 2015

ja som bola rano na monitor u doktora (ma v ambulancii), ziadny naznak porodu, ziadna kontrakcia, nalez krcka bol stale uzavrety, dlhy neviem ci 1.5 ci 2cm a to som uz druhy den mala po termine....prisla som z poradne, mali sme pohl. styk, co mi odporucit doktor ako vyvolavacku (povedal, ze ak je dieta pripravene, tak to pomoze ak nie, nepomoze....), manzel odisiel do prace...o dve hodiny mu volam, ze nech pride domov, ze odchadzame do porodnice, prisli sme, bola som otvorena na 8cm a o chvilu sa mala narodila....ako pisu baby, ja si myslim, ze vobec nieje potrebne uvazovat nad sekciou, ved este ani nemas termin a aj keby si prenasala, tak je tam nejaka casova tolerancia....hlavne klud, bez stresu, ono sa vypyta na svet, ked bude ten spravny cas.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre