Som v 28. týždni a dieťa sa mi otočilo hlavou hore, nohami dolu. Čaká ma cisársky rez?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som v 28. týždni a dieťa sa mi otočilo hlavou hore, nohami dolu.

Otočí sa ešte opačným smerom?

Čo ak sa netočí?

Robí sa potom cisársky rez?

Ďakujem

Dobrý deň,

do termínu pôrodu máte ešte dosť času. Bábätko sa môže otočiť aj niekoľkokrát.

V prípade, že by zostalo otočené koncom panvovým máte viac možností. Ide o obrat vonkajšími hmatmi. Je to bezpečná metóda, kedy pod kontrolou ultrazvuku sa lekár pokúsi bábätko otočiť, ak sú na to splnené všetky podmienky.

Je možný aj pôrod panvovým koncom. Pri splnení podmienok je rovnako bezpečný ako vaginálny pôrod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com