Som v 7. týždni a občas mávam krv po potrebe. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva. Keď som na malej potrebe a utriem sa, tak mám krv ako keby som mala menštruáciu. Dávam si intím vložku. Občas sú na nej fliačky od krvi.

Bola som s tým u svojho gynekológa. Neordinoval, no sestrička mi predpísala Duphaston a vzala krv na hCG. Výsledky boli dobré. A podľa sestričky to má súvislosť so zápalom močových ciest. Naordinovala mi kľudový režim a čakať pokým bude doktor ordinovať. Ak by som začala viac krvácať ako pri menštruácii, tak mám ísť na pohotovosť.

Potvrdí mi zápal močových ciest obvodný lekár?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
krvácanie v prvom trimestri je pomerne časté, avšak je vhodné aby Vás vyšetril lekár. Vykonal ultrazvuk a uistil sa, že nejde o mimomaternicové tehotenstvo.
Pri zápale močových ciest býva krv prítomná v moči a väčšinou nie je vidieť okom, preto si myslím, že s tým vaše krvácanie nesúvisí.
Ak by ste krvácala viac jasnú krvou alebo mala bolesti choďte na pohotovosť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com