Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krv v 5. týždni

kikus1910
19. sep 2017

Ahojte potrebovala by som poradiť pretože už sama neviem čo mám robiť....začala som špiniť asi 5 dní do zadu. Tak som šla na súkromnú kliniku, kde som zaplatila 100libier(žijem v UK a preto som sa rozhodla ísť na súkromnú, pretože tu sa nedostanete ku gynekológovi skôr ako v 13tt). Doktor ma vyšetril iba klasicky urobil sono, povedal že mám cystu na ľavom vaječníku a nasadil mi D3,B12 aspirín? a cyclogest(progesterone)-slovenský duphaston myslím. Opakujem, že urobil iba klasické vyšetrenie a sono. Išla som do lekárne samozrejme nikde ho nemali a od štvrtku som mala čakať do dnes...kým ho objednajú...no medzi tým som začala ešte viac krvácať, tak som šla hneď na pohotovosť už k UK doktorom...nemôžem sa sťažovať...boli profesionálny, nečakala som-aj na dlhé rady , ktoré tam boli. Zobrali mi krv, merali tlak, moč, brali vyteri...na druhý deň som mala prísť na sono...podľa sona mi zistili že som v 6tt a 3dni...no srdce ešte nebije, plod je nízkouložený a nie je taký veľký ako by mal byť...no krvné testy ukázali, že HCG je v poriadku a aj všetky ostatné výsledky, že tehotenstvo stále prebieha, hormóny mám taktiež v poriadku...nedali mi žiadne lieky iba že mám ležať a ak by som začala moc krvácať mam volať záchranku...kontrolné sono o dva týždne...teraz nerozumiem na základe čoho? mi dal ten lekár na súkromnej klinike hormonálne lieky keď nemal urobené krvné testy? Som z toho mimo či ich teda začať brať alebo nie, pretože UK dr povedali že tehotenstvo sa normalne vyvíja hcg aj moje hormony su v norme...neviem že či ak ich nezačnem brať dobabrem si ešte zdravie.
A ešte povedali, že to krvácanie môže byť spôsobené tým, že je plod nízko a tlačí...alebo preto je nízko lebo sa prestal vyvíjať ,,,ale že to nemôžu potvrdiť, lebo krvné testy jasne ukazujú, že je všetko v poriadku,,,,a preto aj musia čakať do dalšieho sona. A ja sedím a rozmýšlam čo robiť, tak ak ste sa niektorá z vás tu stakýmto niečim stretla, prosím dajte vedieť. Alebo dajte vedieť čo by ste robili na mojom mieste. Ďakujem ak ste dočítali až do konca. K

stratenanajdena
19. sep 2017

Ahoj, čo sa týka duphastonu, tu sa podáva bežne, ak je u nastávajúcej maminy krvácanie. Ten by som si dala pre istotu, bábätku neuškodí. Ale keď ho už začneš brať, nemá sa prestať do min. 12 týždňa, ak už potom nie sú problémy. Alebo ho vysadia neskôr - do 16. - 20. týždňa. Iné z predpísaného by som nebrala nič - ja za seba, kebyže som na tvojom mieste. To, že z krvi ti vyšli dobré výsledky, je dobrá správa. Tiež menšia veľkosť môže byť spôsobená napr. neskorším možným otehotnením. Snažila by som sa ukľudniť a prihovárala sa bábätku a predstavovala si, ako sa vyvíja a rastie a začína mu biť srdiečko. A počkala by som si na ten ďalší UZ. Ten už isto ukáže, či je všetko tak, ako má byť. Ver bábätku, že sa má u teba dobre. Držím palce!

kikus1910
autor
19. sep 2017

Dakujem za mile slova 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli