Ultrazvuk vo 4. týždni tehotenstva

zuzicka4545
11. okt 2023

Ahojte. Mám taku otázku lebo už som bezradná. 13.9 som mala menštruáciu normálne 7dni a po týždni som začala občas špiniť hlavne keď som bola v práci, keď som bola doma som nespinila. Nedalo mi to tak som šla na gynekologickú pohotovosť a tam mi povedali že tam mám gestacny vak ale je prázdny. Zobrali mi krv na HCG a to som mala 243, kontrolu mi dali o dva dni a vtedy boli HCG 358 ale ze by to mal byt 4 týždeň. stále tam nič nieje vidieť a doktor ma naplašil s kyretazou lebo ze HCG nestúpa ako ma. Nato som volala svojmu gynekológovi ktorý povedal ze jemu sa to zdá v norme HCG a mám prísť o dva týždne na sono. Môže to byt normálne tehotenstvo alebo sa mám báť najhoršieho? Ďakujem pekne za odpovede

ivkav5
11. okt 2023

@zuzicka4545 je to veľmi skoro a bola si u dr. príliš skoro…za mňa len čakať, ja som na začiatku mala tiež problémy, dokonca mi na pohotovosti dr. povedal že missed abortion 🙄 teraz som 10tt a všetko je v najlepšom poriadku…takže len čakaj a uvidíš..prvýkrát som bola po 5tt u dr. a tiež tam bol stále prázdny gestačný vak a žltkový…v 6tt už aj srdiečko🙂

zuzicka4545
autor
11. okt 2023

@ivkav5 to iste povedal aj mne že to bude missed abortion lebo mi nestúpa HCG ako ma. Ale môjmu gynekológovi sa to nezdalo tak mám prísť 25.10 k nemu na sono. Bojím keď som aj spinila a tento doktor ma dnes úplne zabil

ivkav5
11. okt 2023

@zuzicka4545 kašli na toho doktora, choď k svojmu a dôveruj svojmu…tiež som sa poučila…na pohotovosti ma tak zdeptal, že som odchádzala domov bez nádeje..do oči mi šplechol, že je to zlé a šanca určite už nie je 🙄 tak čo ti poviem…ja som tiež celý začiatok tehu špinila, moja dr. mi nasadila v 6tt duphaston a ascorutin..duphaston beriem ešte teraz a je všetko v najlepšom poriadku, po špinení ani stopy už 🙂)
Ostaň kľudná, nečítaj iné negatívne príbehy so zlým koncom a dôveruj aj svojmu telu aj plodu, že to zvládne ❤️

Držím ti veľmi palce. Počkaj na svojho dr., ak budeš špiniť, tak utekaj k svojmu ako akútna, určite má také časy ordinačné 🙂

ivkav5
11. okt 2023

@zuzicka4545 špinenie je mimochodom na začiatku viac než bežné, ja som dokonca nemala ani hematóm ani sa nedošlo na žiadnu príčinu špinenia, zrejme to bolo po prvom styku, odvtedy sme bez sexu na doporučenie lekárky do konca 1. trimestra a ešte som špinila pri silnom tlačení na veľkej potrebe…

melanta
11. okt 2023

V 4tt približne dochádza k uhniezďovaniu oplodneného vajíčka, takže na sone nemá čo vidieť a HCG je logicky nízke. Pri uhniezďovaní je špinenie navyše normálne. Zbytočne si v čase uhniezďovania bola u lekára. Nemaj negatívne myšlienky, uvidíš toho 25.10. Držím palce.

zuzicka4545
autor
11. okt 2023

@ivkav5 no dnes to bol šok. Taká som zostala úplne zdeptaná s neho až do plaču mi bolo. Dal mi kontrolu HCG o dva dni tak v piatok tam mám ísť na krv ráno.

ivkav5
11. okt 2023

@zuzicka4545 neboj sa 🙏 mysli pozitívne, ja ťa úplne chápem..kľudne ak chceš napíš správu, môžeme pokecať🙂

zuzicka4545
autor
11. okt 2023

@melanta len ja som nevedela že som vlastne tehotná keďže som mala menštruáciu normálne a na pohotovosť som išla že prečo vlastne to spinenie mám. Keď mi to povedal bol to šok a potom začal z missed abortion a to už hotovo skoro som spadla z tej kozy

eliska13
11. okt 2023

@zuzicka4545 veľmi skoro si išla k lekárovi zbytočne stresy

zenulkaaa
11. okt 2023

Sranda-mne uz v 4tt v prvom aj druhom tehotenstve bolo vidno, ze tam je mala gulicka.
Takze vsetky ktore pisu, ze je to skoro, nie nie je, da sa vidiet.. takze by som nehadzala flintu do zita a pockala.

ivkav5
11. okt 2023

@zenulkaaa to máš ale veľké šťastie a si jedna z málaa čo počúvam 🙂 Určite je to možné, ale je to raritné v 4tz už vidieť aj plod 🙂

danyelia
11. okt 2023

Ahoj, je to strašne skoro niečo riešiť, ja som dr volala vždy okolo 6-7 tt (4 tehotenstvá...) a lekár mi stále povedal, nech sa prídem ukázať až v 8-10 tt, že skôr je to zbytočné, nič nebude vidieť a len sa budeme zbytočne stresovať...

lalilla
11. okt 2023

V tak skorom tyzdni nemusi byt nic vidiet. Ano hcg by malo byt kazde 2 dni zduplovane, ale to neznamena ze este nevybehne.
Ak spinis bolo by fajn keby ti lekarka dala napr progesteron ci duphaston. Mala by si byt vklude nedvihat tazke a daco namahave robit.
Ja osobne by som necakala 2 tyzdne a pre svoj pokoj chcela opakovany odber na hcg. Drzim palce!

domka222
11. okt 2023

@melanta uhniezďuje? Však jej bolo vidieť už gestačný vak.
@zuzicka4545 povedal to zrejme preto,lebo hcg po dvoch dňoch nebolo dvojnásobné

zanzilady
13. okt 2023

Ahoj, ja som mala tiež take spinenie (este občas mám) size som len v 6+0 ale v pondelok som bola sone a tiež este bola len dutinka a mám prísť o 2 týždne 🙂 Hcg som mala tiež prvý krát 285 a potomo 4 či 5 dni mi to vybehlo na 1600 🙂 neboj, bude dobre. Ale presne viem ten pocit, lebo keď som si našla pozitívny test a začala som špiniť tiež mi doktorka hovorila aj zlý scenár 🙂 išla by som na tvojom mieste skôr ako 25 alebo nech ti minimálne na to spinenie dá duphaston 🙂 držím palce, všetko dobre dopadne

zuzicka4545
autor
13. okt 2023

@zanzilady ahoj, no ja som nevedela že som tehotná len my skončila menstruacia a po štyroch dňoch som začala špiniť, tak som si myslela že je to ešte nejaké “dočisťovanie” ale mala som to zväčša vždy len v práci alebo po práci keď som prišla domov. Už mi to nedalo tak som vybehla na gynekologicky príjem aby mi povedali čo to vlastne je. Ja som si myslela že nejaká cista a nato mi doktor povedal že tam je vak a zobral mi HCG. Vyšlo mi HCG 243 a nato mi povedal že to bude missed abortion a mám si riešiť kyretaz a ani sa somnou nebavil. Pre istotu ešte o dva dni na kontrolné HCG to bolo 358 ale on tomu šancu nedáva lebo to nerastie ako ma. Takže v priebehu 72 hodín som mala toľko šokov. 10.10 som mala mať znova menštruáciu ale zatiaľ neprišla a mne nikdy nemeškala takže snáď to nebude tak ako to povedal ten doktor

zanzilady
13. okt 2023

@zuzicka4545 nieee, neboj nestresuj, určite ti len pomalšie stúpa Hcg, ja chápem toe stresy, tiež mi nie je jedno hocikedy trochu keď špinim, ale musíš peň pozitívne myslieť, teda ak ste babatko chceli 🙂

trojnasobnamama
13. okt 2023

Vo 4 tyzdni mi nevideli vobec nič ani vak.Fakt nestresuj zbytočne.Držim palce

sofia1979
14. okt 2023

@zuzicka4545 urob si test aké sú čiarky nič za zo nedáš sfot

zuzicka4545
autor
14. okt 2023

@trojnasobnamama ďakujem za povzbudenie ❤️ dúfam že budeš mať pravdu

zuzicka4545
autor
14. okt 2023

@sofia1979 pôjdem si kúpiť. Taký s čiarkami alebo ten digitálny bude lepší?

zuzicka4545
autor
14. okt 2023

@zanzilady bábätko sme chceli preto som bola v takom šoku lebo sme sa snažili a nejako to nešlo a odrazu keď som to vôbec nečakala mi toto doktor povedal

zanzilady
14. okt 2023

@zuzicka4545 jasne jasne, tak si zle ani nepripúšťaj 🙂 ja tiež som zatiaľ v podtstate ešte srdiečko nevidela a veľmi sa bojim, ale predstavujem si len to dobre čo bude.

zuzicka4545
autor
14. okt 2023

@zanzilady tak dúfam že to budeme mať obe v poriadku a bude všetko tak ako ma. Je ťažko nesústredit sa nato ale tak snazim sa

zanzilady
14. okt 2023

@zuzicka4545 áno áno ja viem, tak sko si povedala budeme si držať palce 🥰

sofia1979
15. okt 2023

@zuzicka4545 no možno lepšie clear blue

zuzicka4545
autor
15. okt 2023

@sofia1979 teraz robený test takto

zanzilady
15. okt 2023

@zuzicka4545 krásny 🙂 čiarky sú super. Bude dobre 🥰

sofia1979
16. okt 2023

@zuzicka4545 no nádhera gratulujem srdečne drzkajte sa👏😁❤️

zuzicka4545
autor
16. okt 2023

@sofia1979 ďakujem ❤️ dúfam že aj sono toho 25teho dopadne dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre