Som v 9. týždni a špiním. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

dnes som v 8. týždni +1 deň a ráno pri cikaní som mala hnedý výtok do červena. Také ako keď sa začína menštruácia. Nemám bolesti. Volala som gynekologičke, ktorá je v inom meste ako bývam. Doma som mala neotvorenú krabičku Duphastonu, tak mi hneď nariadila okamžite vypiť 4 tabletky a potom každých 6 hodín po 1 tabletke. Mám prísť hneď v pondelok a ak to neprejde, tak volať pohotovosť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

špinenie je v prvom trimestri celkom časté.
Ak nekrvácate jasnú krvou a nemáte bolesti, tak odpočívajte, užívajte lieky čo Vám odporučila gynekologička a uvidíte. Viac nemôžete urobiť.

V opačnom prípade navštívte pohotovosť.

Veľká časť žien, ktoré zašpiní v prvom trimestri dieťa zdarne donosí.

Prajem veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com