Sú jemné žilky po utretí sa v 15. týždni v poriadku?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý veče,

od začiatku tehotenstva ma trápili hematómy a pomerne dlho som mala krvácanie a špinenie. Teraz v 15. týždni som bola u lekárky, lebo sa mi objavilo znova špinenie.Hematóm tam už nebol. Zobrali mi ster a všetko mám negatívne. S bábätkom, plodovou vodou a aj s krčkom je vraj všetko ok. Stále mám však také jemné hnedé ako keby žilky na papieri po utretí.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali hematóm, tak niekedy trvá dlhú dobu než sa úplne vyprázdni alebo vstrebe.
V tehotenstve je veľmi prekrvená oblasť malej panvy, takže ľahké špinenie je u niektorých žien normálne.

Ak bolo vyšetrenie u gynekológa v poriadku, nekrvácate jasnou krvou a nemáte silné bolesti, tak sa nemusíte znepokojovať.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com