V čom sa odlišuje obyčajný ultrazvuk od 3D?

Zodpovedané
31. mar 2021

Dobrý deň,

na normálnom ultrazvuku mi doktorka povedala, že podľa nej čakám dievča. Keď som bola na 3D, tak tam mi povedali, že na 100% to je chlapec.

Ktorému ultrazvuku mám veriť?

V čom sa odlišuje obyčajný ultrazvuk od 3D?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete v ktorom týždni tehotenstva ste. To je dôležitý údaj. Niekedy je na ultrazvuku problém odlíšiť pohlavie, pretože si ho dieťatko môže zakrývať. Prípadne tam môže byť pupočník. Najlepšie je asi možné ho zistiť okolo 20. týždňa.

3D ultrazvuk je trojrozmerný, ukazuje obrázok viac realisticky, pre určenie pohlavia by mal byť presnejšie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com